پژوهشگران مشهدی تروکار آندوسکپی جراحی ساختند

پژوهشگران مشهدی تروکار آندوسکپی جراحی ساختند

ایرنا- پژوهشگران یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به طراحی و ساخت ˮتروکار آندوسکوپی یکبار مصرفˮ، مورد کاربرد در بعضی از جراحی ها شدند.


دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز دوشنبه به نقل از مهندس "حسن طالبی"، مدیرعامل شرکت دانش بنیان "توان سازان ترنم سلامت" گزارش داد: تروکار آندوسکوپی یک بار مصرف ابزاری است که در جراحی های زنان، داخلی و نفرولوژی کاربرد دارد و در مدلهای مختلف ایجاد می شود.
وی بیان کرد: بازار هدف این محصول شبکه توزیع و فروش تجهیزات پزشکی، بیمارستان های دولتی و خصوصی و همین طور کشورهای همسایه است و مصرف کننده نهایی این محصول جراحانی هستند که در بخش های مختلف جراحی به روش لاپاراسکوپی در مراکز درمانی دولتی و خصوصی فعالیت می نمایند.
وی اشاره کرد: تروکارهای یک بار مصرف موجود در بازار از چین و کشورهای اروپایی وارد می شود و تنها یک شرکت داخلی دراین زمینه فعالیت دارد، که محصول تولیدی آنها تروکار چندبار مصرف است.
به گفته ی ایشان، تروکار آندوسکوپی ساخت این شرکت به لحاظ کیفیت تاییدیه های اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را دریافت کرده است و از نظر قیمت هم در مقایسه با نمونه های خارجی برای مصرف کننده قیمت پایین تری دارد.
شرکت توان سازان ترنم سلامت از نیمه دوم سال ۱۳۹۹ با هدف پژوهش، طراحی و ساخت تجهیزات پزشکی فعالیت خودرا در مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد واقع در پژوهشکده بوعلی آغاز نموده است.

1400/11/25
22:37:15
0.0 / 5
903
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آزینیک