اشتغال زایی برکت برای کولبران 44 روستای سروآباد

اشتغال زایی برکت برای کولبران 44 روستای سروآباد

به گزارش آزینیک معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت اظهار داشت: کولبران 44 روستای شهرستان مرزی سروآباد در استان کردستان تحت پوشش اقدامات اشتغال زایی بنیاد قرار دارند و امسال 400 میلیاردریال برای ایجاد شغل در این مناطق اعتبار صرف شده است.


به گزارش بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان امام، مرتضی نیازی اشاره کرد: زنان کولبر در روستاهای سروآباد نیز شناسایی و در قالب تعاونی های فراگیر اشتغال ساماندهی شده اند.
وی با اعلان اینکه بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان امام برای ۵۵ کولبر روستای هزارخانی در استان کردستان شغل به وجود آورده است، اضافه کرد: ۵۵ کولبر روستای هزارخانی از توابع بخش مرکزی شهرستان سروآباد در استان کردستان صاحب شغل شده اند و کولبری را ترک کرده اند.
نیازی اظهار داشت: بیشتر این کولبران به مشاغل کشاورزی، پرورش دام سبک و صنایع دستی مشغول شده اند. همین طور اشتغال زایی برای کولبران فقط به خودشان محدود نمی گردد و خانواده آنها همچون همسران شان را هم شامل می شود.
معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت اشاره کرد: تمام تلاش ما این است که این افراد برای همیشه کولبری را کنار بگذارند و شغل ثابت و پایداری داشته باشند.
وی افزود: به همین دلیل و در سال آینده به افرادی که مایل به توسعه کسب و کارشان باشند، تسهیلات تکمیلی اشتغال پرداخت خواهد شد.
نیازی درباره میانگین سن کولبری در استانهای غربی کشور گفت: میانگین سن کولبری ۳۰ تا ۴۰ سال است، اما در روستای هزارخانی از جوان ۱۸ ساله تا افراد مسن ۶۰ ساله به کولبری مشغول بودند.
به گفته معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت، کولبران روستای هزارخانی بوسیله معتمدین و شورایاری روستا شناسایی و تسهیلات اشتغال به آنها پرداخت شده است.
نیازی درباره اشتغال زایی بنیاد برکت برای کولبران در استان کردستان نیز توضیح داد: در دو سال قبل ۲ هزار و ۶۵۰ طرح اشتغال زایی اجتماع محور در قالب دستورالعمل «راه» (رشد اشتغال هدفمند کولبران) برای کولبران روستاهای استان کردستان به وجود آمده است.
معاون توسعه اشتغال اجتماع محور بنیاد برکت اشاره کرد: راه اندازی این ۲ هزار و ۶۵۰ طرح اشتغال زایی فراهم آمدن فرصت های کسب وکار را برای ۸ هزار کولبر و غیرکولبر به شکل مستقیم و غیرمستقیم به همراه داشته است.
وی اضافه کرد: ۲ هزار و ۸۰۰ میلیاردریال حجم کل سرمایه گذاری جهت راه اندازی این تعداد فرصت شغلی برای کولبران استان کردستان است.


منبع:

1400/11/23
23:43:24
0.0 / 5
520
تگهای خبر: سرمایه گذاری
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
آزینیک