با فناوری نانو؛

تولید داروهای پیشرفته ترک اعتیاد ازطریق یک شرکت دانش بنیان

تولید داروهای پیشرفته ترک اعتیاد ازطریق یک شرکت دانش بنیان

آزینیک: یکی از شرکت های دانش بنیان، موفق به تولید نانوداروها و میکروسفرهای کاربردی در درمان اعتیاد شد.به گزارش آزینیک به نقل از پارک فناوری پردیس، نوید گودرزی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و مدیرعامل یک شرکت داروسازی در کارخانه نوآوری اظهار داشت: خیلی از داروهای رایج برای درمان اثربخشی بالایی دارند، اما ممکنست دارای سمیت قابل توجهی باشند و عوارضی در بیمار بوجود آورد. بدین جهت در این شرکت با فرمولاسیون های نوین، نگاهی جدید به این داروها داشته ایم تا رهایش آنها را هدفمند کند.
گودرزی، نانوذرات پروتئینی، میکروسفرهای پلیمری، کنژوگه های آنتی بادی-دارو (ADC) و مولکول هلی دارویی پگیله را پلت فرم های اصلی این شرکت در تولید دارو برشمرد و اشاره کرد: ما در زمینه های درمانی روی درمان انواع سرطان، ترک اعتیاد به الکل و مواد مخدر، پوست و زیبایی و بیماریهای نادر تمرکز داریم.
وی با اعلان اینکه ما امسال حدود ۱۰۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی با تولید داروهای مشابه خارجی در داخل داشتیم، اظهار داشت: ما در این شرکت موفق شدیم داروی درمان سرطان را که تا حالا جزء اقلام وارداتی کشور محسوب می شده را به تولید برسانیم.
گودرزی ماموریت شرکت نانو دارو را تولید داروهای پیشرفته در داخل کشور دانست و اظهار داشت: ما به دنبال عرضه داروهای جدید با قیمت معقول هستیم و تا کنون نیز در این راه موفق بوده ایم. این ماموریت را همچنان دنبال می نماییم و با کادر فنی و تخصصی که داریم روی استفاده از فناوری نانو برای تولید داروهای پیشرفته کار خواهیم کرد. شرکت داروسازی نانو دارو اکنون ۱۶۰ اشتغال به وجود آورده است.
مدیرعامل شرکت اظهار داشت: ما در راه تولید داروهای نانو افتخارات بسیاری به دست آورده ایم. برای مثال ما سه سال پی در پی بعنوان شرکت برگزیده صادرات محصولات نانو در کشور انتخاب شدیم و در سه سال قبل جزو بالاترین صادرکنندگان صنعت دارو بودیم.
گودرزی افزود: امسال و در روز ملی صادرات نیز بعنوان صادر کننده نمونه ملی انتخاب شدیم که معتبرترین جایزه کشوری در زمینه صادرات است و نشان دهنده صادرات متنوع، پایدار و موفق شرکت ماست.
وی اشاره کرد: ما حداقل سه محصول با بالاترین سطح فناوری را داریم و سال قبل هم بعنوان یکی از ۲۰ شرکت برگزیده دانش بنیان از دید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انتخاب شدیم.
مدیرعامل شرکت اظهار داشت: ما در کارخانه نوآوری آزادی علاوه بر همراهی در راه اندازی این شتاب دهنده، سایت تولید میکروسفر های پلیمری را تاسیس کردیم.


منبع:

1400/11/20
21:11:55
0.0 / 5
628
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آزینیک