ربات چینی در پیست اسکی

ربات چینی در پیست اسکی

به گزارش آزینیک تعدادی از پژوهشگران چینی یک ربات اسکی باز ساخته اند که می تواند از موانع اجتناب کند و در عملیات گشت زنی در کوهستان کارآمد خواهد بود.


دریافت 4 MB به گزارش آزینیک به نقل از دیلی میل، یک ربات مجهز به ۶ پا می تواند اسکی کند. این ربات در شنیانگ چین در ماه جاری میلادی آزمایش شده است. در ویدئوی انتشار یافته از این آزمایش، ۴ پای ربات روی چوب اسکی قرار می گیرند و به آن متصل می شوند. ربات مذکور توسط محققان دانشگاه شانگهای جیائو تانگ ساخته شده است.
ماشین مذکور در سراشیبی های مخصوص افراد تازه کار به کار گرفته شد و تیم نشان داد ابزار می تواند در حالت ایستاده باقی بماند، بچرخد و از برخورد با افراد اجتناب کند. در ویدئو نشان داده شد ربات می تواند یک مسیر ۴۰۰ متری را با سرعت ۱۰ متر بر ثانیه اسکی کند. به قول محققان ربات می تواند در مسابقات اسکی رقابت و حتی در کوهستان ها گشت زنی کند و در عملیات نجات هم شرکت نماید. گائو فنگ و همکارانش این ربات را توسعه داده اند. او در اینباره می گوید: ربات فعالیتهایی مانند مسابقه دادن، چرخیدن، برنامه ریزی مسیر و اجتناب از مانع را با استفاده از سیستم سنسوری هوشمند و کنترل ترمز انجام دهد. ربات در تست ها نشان داد قابلیت انعطاف پذیری زیادی دارد و چابک است. همینطور می تواند با کمک رابط مغز و کامپیوتر آنرا کنترل کرد. بدین سان ربات قادر به اسکی میان جمعیت مردم خواهد بود.

1400/11/08
20:21:41
0.0 / 5
720
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
آزینیک