اجاره ربات، راهکار جدید برای جبران کمبود نیروی کار

اجاره ربات، راهکار جدید برای جبران کمبود نیروی کار

به گزارش آزینیک استفاده از قابلیت های ربات، راهکار جدید شرکتهای فنی بزرگ برای جبران کمبود نیروی کار متخصص در جهان است و به علت هزینه سنگین خرید این ربات ها، اجاره روزانه آنان شیوه مقرون به صرفه ای است.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از پایگاه خبری سی نت، هزینه سنگین خرید این ربات ها و کمبود مهندسان متخصص برای نگهداری از آنها دو عامل بازدارنده برای به کارگیری این ماشین های کارآمد در صنایع و کارخانجات کوچک به حساب می آید.
برای حل این مشکلات، یک مدل سرمایه گذاری جدید در این عرصه درحال رشد است که در آن ربات ها به اجاره داده می شوند. در این مدل نصب و نگهداری آنها توسط موجر انجام می شود و کارخانه های کوچک نیازی به پرداخت هزینه های اولیه راه اندازی و تحمل ریسک های در رابطه با نگهداری ربات ها ندارند بلکه به صورت ماهانه یا در دوره های زمانی مشخص مبالغی را بعنوان اجاره پرداخت می کنند.
این رویکرد که در سیلیکون ولی شروع شده به سرعت درحال گسترش در بین سایر صنایع بخصوص صنایع کوچک است و تابحال چندین استارتاپ جدید با مبحث اجاره ربات به راه افتاده است.
رویکرد استفاده از ربات های کارگر امکان خودکارسازی صنایع کوچک را با سرعت بیشتر و همراهی این صنایع را با اقتصاد پویای جهان فراهم می آورد. از طرفی هزینه استفاده از روبات های کارگر در چارچوب مدلهای اجاره ای در مجموع کمتر از هزینه استخدام نیروی انسانی است.
در سالهای اخیر با پیشرفت فناوری، ربات ها در مشاغل جدید مورد استفاده قرار گرفته اند. برخی بیمارستان ها از ربات ها برای تحویل تجهیزات و ملزومات استفاده می نمایند و در بعضی از دفاتر اداری از ربات های نگهبان استفاده می شود. اغلب این ربات ها هم به صورت اجاره ای در اختیار شرکت ها قرار می گیرد.


منبع:

1400/11/01
19:30:08
0.0 / 5
593
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آزینیک