معاون صندوق نوآوری:

بیشتر از ۲هزار نیاز فناورانه صنایع مختلف کشور به دانش بنیان ها ارائه شد

بیشتر از ۲هزار نیاز فناورانه صنایع مختلف کشور به دانش بنیان ها ارائه شد

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: ۲ هزار و ۳۲ نیاز فناورانه صنایع مختلف کشور در چارچوب رویداد تبادل فناوری به شرکتهای دانش بنیان ارائه و تابحال ۵۵ قرارداد فناورانه در این حوزه منعقد شده است.


به گزارش خبرنگار علم وآموزش ایرنا، سیاوش ملکی فر روز سه شنبه در رویداد آنلاین تبادل فناوری صنعت بیمه در صندوق نوآوری و شکوفایی اضافه کرد: این صندوق مولود تصویب قانون پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان در سال ۸۹ است و وظیفه حمایت مالی از این شرکت ها را دارد.
وی بیان نمود: هم اکنون ۶۵۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور به راه افتاده است که این صندوق با چهار دسته خدمات "تسهیلات مالی"، "ضمانت نامه"، "سرمایه گذاری" و "توانمند سازی وکمک بلاعوض" به دانش بنیان ها کمک می نماید.
ملکی فر اظهارداشت: از سال ۹۸ با برگزاری رویدادهای تبادل فناوری به نقش آفرینی شرکتهای دانش بنیان در صنایع کشور کمک شد؛ چون که این شرکت ها توانمندی رفع نیازهای صنایع را دارند.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: رویدادهای تبادل فناوری برای اتصال طرف عرضه و تقاضا در صنایع مختلف است. تا کنون ۵۵ قرارداد فناورانه بالغ بر ۶۹۰ میلیارد تومان قرارداد بین شرکتهای دانش بنیان و صنایع بزرگ منعقد شده و ۲۰۳۲ نیاز فناورانه صنایع به شرکتهای دانش بنیان عرضه شده است.
وی درباره رویداد تبادل فناوری صنعت بیمه اظهار داشت: در این رویداد با همکاری بیمه مرکزی و هفت شرکت بیمه، ۱۷ نیاز فناورانه در این عرصه شناسایی و استخراج شد. از طرفی ۶۰۰ شرکت دانش بنیان توانمند در این عرصه شناسایی شدند.
ملکی فر خاطرنشان کرد: به منظور اطلاع رسانی عمومی برای همه شرکت ها مبادرت به انتشار فراخوانی کردیم و در نهایت ۱۸۱ درخواست مذاکره از جانب ۷۰ شرکت ارسال شد. این عدد یعنی ۷۰ شرکت توانمند در کشور وجود دارند که می توانند نیازهای صنعت بیمه را مرتفع کنند. در نهایت امروز ۳۱ شرکت دستاوردهای خویش را عرضه نموده و پنج تفاهمنامه و قرارداد همکاری بین شرکتهای دانش بنیان فناور و شرکتهای بیمه منعقد می شود.

1400/10/23
12:12:03
0.0 / 5
632
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
آزینیک