انگور تنوع زیستی روده را زیاد می کند

انگور تنوع زیستی روده را زیاد می کند

به گزارش آزینیک مطالعات جدید محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان داده است انگور تنوع زیستی روده را افزایش و سطح کلسترول خون را می کاهد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از پایگاه خبری ساینس، نتایج تحقیقات قبلی نشان داد مصرف برخی میوه ها مانند سیب و انگور به علت وجود مواد آنتی اکسیدانی به نام پلی فنول ها، در سلامت عروق خونی نقش دارند. کاهش فشار و قند خون هم از دیگر مزایای مصرف این میوه هاست، از طرفی آنتی اکسیدان های موجود در آنان در کاهش التهاب و سلامت سیستم عروقی نقش دارند.
محققان دانشگاه کالیفرنیا تحقیقات جدیدی را در مورد انگور و مزایای آن آغار کردند. در این مطالعه ۱۹ داوطلب شرکت کردند. داوطلبان در ابتدا به مدت چهار هفته با رژیم غذایی تغذیه شدند که پلی فنول و فیبر کمی داشت. سپس به رژیم غذایی آنان روزانه ۴۶ گرم پودر انگور افزوده شد که معادل دو وعده انگور بود. نمونه های خون، ادرار و مدفوع داوطلبان در هر مرحله آزمایش شد.
نتایج نشان داد بعد از مصرف چهار هفته پودر انگور، تنوع زیستی روده متنوع شد. تنوع زیستی روده با تقویت سیستم ایمنی مرتبط می باشد. از طرفی
سطح باکتری Akkermansia که تأثیر مثبتی بر سطح گلوکز و سوخت و ساز لیپید دارد هم افزوده شد.
در ادامه مشخص شد سطح کلسترول کلی ۶.۱ درصد و LDL به میزان ۵.۹ درصد کاهش پیدا کرد. برخی اسیدهای استروئیدی صفرا هم ۴۰.۹ درصد کاهش پیدا کرد. این اسیدها در سوخت و ساز کلسترول نقش دارند.
بعضی از خواص دیگر انگور عبارتند از:
انگور از پوست انسان در مقابل خورشید محافظت می کند
محققان دانشگاه آلاباما واقع در بیرمنگهام آمریکا دریافتند انگور می تواند از پوست انسان در مقابل پرتوهای ماوراء بنفش نور خورشید محافظت کند. در واقع انگور اثری مانند یک ضدآفتاب خوراکی دارد و می تواند احتمال مبتلا شدن به سرطان پوست را کم کند. بر مبنای تحقیقات ترکیبات طبیعی پلی فنول موجود در انگور، باعث کاهش صدمه های ناشی از تابش پرتوهای ماوراء بنفش در پوست می شود.
انگور از مبتلا شدن به آلزایمر پیشگیری می کند
محققان دانشگاه لس آنجلس کالیفرنیا دریافتند مصرف روزانه دو فنجان انگور می تواند مانع مبتلا شدن به بیماری آلزایمر شود. این اثر تحت عنوان خواص ضد اکسیدانی و ضد التهابی پلی فنول ها شناخته می شود و محققان اعتقاد دارند که پلی فنول ها باعث کاهش فشار اکسیدشدن در مغز و بهبود جریان خون در آن می شوند و میزان ترکیبات شیمیایی لازم برای افزایش کارآیی حافظه را در آن حفظ می کنند.
انگور‎؛ بهترین چاره برای درمان آکنه است
مطالعات محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان داده است آنتی اکسیدان های موجود در انگور، بهترین چاره برای درمان آکنه هستند. انگور حاوی آنتی اکسیدانی به نام رسوراترول که سبب مهار باکتری های ایجاد کننده آکنه می شوند.
استفاده از انگور در مبتلایان به دیابت باید تحت نظر پزشک صورت گیرد.
نتایج این مطالعه در نشریه Nutrients انتشار یافته است.

1400/10/20
23:55:04
0.0 / 5
694
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , هاست
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آزینیک