اجرای ۲۵ طرح فناورانه با حمایت صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت

اجرای ۲۵ طرح فناورانه با حمایت صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت

آزینیک: مدیر صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت از اجرای 25 طرح فناورانه با ارزش 12 میلیارد تومان با حمایت این صندوق آگاهی داد.


به گزارش گروه علم وآموزش ایرنا، سعید شوال پور امروز در رویداد دوشنبه های استارتاپی در زمینه اینترنت اشیاء، در صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلان اینکه این صندوق در بخش های ارائه ضمانت نامه و تسهیلات و سرمایه گذاری از طرح های فناورانه حمایت می کند، اضافه کرد: دانشگاه علم و صنعت یک دانشگاه جامع در زمینه فنی و مهندسی است و در زمینه های مختلف کامپیوتر، مهندسی نفت و فناوری های سیستمی و مالی دستاوردهای زیادی شکل گرفته است.
وی بیان کرد: در چند سال اخیر با حمایت معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری شتاب دهنده هایی در زمینه های انرژی، تجهیزات پزشکی، IT و ICT در این دانشگاه راه اندازی شده و دو مرکز نوآوری صنعت آب و انرژی نیز راه اندازی و فعال گردیده است.
شوال پور تصریح کرد: از تعداد ۲۵ طرح فناورانه مورد حمایت شده، دو تیم توانستند از منابع مالی جمعی در حدود ۵ میلیارد تومان بهره مند شوند و یک طرح دیگر موفق به عقد قرارداد با صنعت آب با حجم ۱۵ میلیارد تومان شد. این موفقیت ها به سبب اهرمی کردن منابع بوده است.
مدیر صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت با اعلان اینکه ماموریت این صندوق مانند همه صندوق های پژوهش و فناوری ارائه تسهیلات و ضمانت نامه است، اظهار داشت: با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی پروژه هایی در حوزه خط اعتباری در حال انجام می باشد و در زمینه هم سرمایه گذاری نیز این صندوق توانسته سه طرح را به تایید برساند و مبالغی نیز در فاز اول به این طرح ها تزریق شده است.
وی اظهار داشت: در دو سال اخیر جمع سرمایه گذاری خطر پذیر این صندوق در قالب همکاری ۶۵ تا۷۰ میلیارد تومان بوده است. هم اکنون ۶ صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر ذیل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت تشکیل شده اند و درحال فعالیت هستند.
به گزارش آزینیک به نقل از خبرگزاری ایرنا، رویداد دوشنبه های استارتاپی با هدف توسعه سرمایه گذاری خطرپذیر در طرح های دانش بنیان و فناورانه امروز با حضور هشت استارتاپ حوزه اینترنت اشیا و سرمایه گذاران و فعالان دانش بنیان بصورت مجازی و حضوری در صندوق نوآوری و شکوفایی اجرا شد.منبع:

1400/10/14
19:03:00
0.0 / 5
691
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آزینیک