همکاری شبکه بین المللی آزمایشگاهی ایران با ۷ کشور

همکاری شبکه بین المللی آزمایشگاهی ایران با ۷ کشور

به گزارش آزینیک شبکه بین المللی آزمایشگاهی از مجموعه های توانمند برای تسهیل دسترسی پژوهشگران و صنایع به خدمات آزمایشگاهی در دامنه جهانی بوجود آمده است و تابحال هفت کشور و ۲۱ آزمایشگاه در این طرح همکاری کرده اند.


به گزارش گروه علم و آموزش از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ایجاد شبکه بین المللی آزمایشگاهی به ایجاد کارگروه های تخصصی و تبادل دانش و تجربه میان کشورها منجر شده و توانمندی های آزمایشگاهی ایران را به دیگر کشورها معرفی کرده است؛ به صورتی که ۴۱۲ تجهیز آزمایشگاهی را به اشتراک گذاشته اند.
اهداف مدنظر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای شبکه بین المللی آزمایشگاهی، ایجاد شبکه ای از آزمایشگاه های توانمند برای تسهیل دسترسی پژوهشگران و صنایع به خدمات آزمایشگاهی بین المللی، توسعه، تعمیر و نگهداری و کالیبراسیون تجهیزات، برگزاری کارگاه و برنامه های آموزش تخصصی حوزه آزمایشگاهی و ایجاد کارگروه های تخصصی برای تبادل تجربیات است.
این شبکه تا امروز، برگزاری هفت کارگاه و برنامه آموزشی را در کارنامه خود ثبت کرده است و کشورهای ترکیه، پاکستان، هند، بنگلادش، اندونزی، مالزی و موزامبیک در این فعالیتهای بین المللی با معاونت علمی و فناوری همکاری می کنند.
این مبحث کمک می نماید تا ایران بتواند از توانمندی کشورهای اسلامی بهره مند شود و در عین حال ظرفیت های علمی و تخصصی خویش را هم به آنها معرفی نماید. یکی از طریق های توسعه فعالیتهای این حوزه، عرضه خدمات آزمایشگاهی و پیاده سازی استانداردهای لازم در مراکز عضو شبکه برای فعالیتهای اعضای آن است تا دیگر کشورها از کیفیت این خدمات اطمینان و رضایت داشته باشند. توسعه فعالیتهای بین المللی شبکه در چارچوب پایگاه اینترنتی intlabsnet.com راهکاری موثر در این حوزه می باشد.


منبع:

1400/10/12
13:48:26
0.0 / 5
627
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آزینیک