معاون توسعه صندوق نوآوری:

ارزش افزوده در صادرات دانش بنیان نهفته است

ارزش افزوده در صادرات دانش بنیان نهفته است

به گزارش آزینیک معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: ارزش افزوده در صادرات دانش بنیان نهفته است. بر این اساس در سالهای اخیر با تمام توان و ابزارهایی که در اختیار داریم تلاش نموده ایم شرکت های دانش بنیان را صادراتی نماییم.


به گزارش خبرنگار علم وآموزش ایرنا، سیاوش ملکی فر روز یکشنبه در نخستین رویداد دستاوردهای توانمندسازی شرکتهای دانش بنیان (تیوان)، اضافه کرد: رویکرد صندوق نوآوری و شکوفایی در پشتیبانی از شرکتها برای صادرات، کمترین مداخله در اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور است. چنین نگاهی بر طبق این پیش فرض بوده است که اگر صندوق نوآوری و شکوفایی نبود، شرکتها چگونه محصولات و کالاهای خودرا صادر می کردند.
وی بیان نمود: در راه توسعه صادرات شرکتهای کارگزار صادراتی، شرکتهای مدیریت صادراتی و سفارتخانه ها این شرکتها را یاری می کند. در این راه همین طور تلاش کردیم نهاد جدیدی ایجاد نشود و با استفاده از ظرفیت های موجود در بازیگران این عرصه از صادرات شرکتهای دانش بنیان حمایت نماییم.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی درباره بسته حمایتی صندوق برای توسعه صادرات دانش بنیان عنوان کرد: بسته حمایت و خدماتی شامل "توانمندسازی صادراتی"، "شبکه سازی صادراتی" و "تامین مالی صادراتی" می شود. در بخش توانمندسازی خدماتی چون آموزش و مشاوره صادراتی، استانداردها و مجوزهای تخصصی و صادراتی و حفاظت از مالکیت ارائه خواهد شد.
ملکی فر اظهار داشت: پشتیبانی از حضور مستقل شرکتهای دانش بنیان در نمایشگاه های بین المللی و پاویون نمایشگاه های خارجی و نمایشگاه های دایمی خارجی، اعزام و پذیرش هیات های تجاری و کمک توسعه ای از خدمات شبکه سازی صادراتی این صندوق است.
وی اضافه کرد: شرکتهای دانش بنیان در بخش تامین مالی صادراتی از خدماتی مانند راه اندازی صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر مشترک با نهادهای مشابه و متناظر، تامین مالی شرکتهای و پروژه های صادراتی در قالب انواع تسهیلات و سرمایه گذاری، اعطای تسهیلات نمونه سازی و راه اندازی خط مونتاژ در خارج از کشور برخوردار می شوند.
اولین رویداد دستاوردهای توانمندسازی شرکتهای دانش بنیان (تیوان) بصورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار گردید.


منبع:

1400/09/23
11:41:41
0.0 / 5
624
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , تجاری , خدمات
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
آزینیک