۵۰ شرکت دانش بنیان طی سه سال قبل مازندران فعال شد

۵۰ شرکت دانش بنیان طی سه سال قبل مازندران فعال شد

به گزارش آزینیک رئیس پارک علم وفناوری مازندران اظهار داشت که طی سه سال قبل بیشتر از ۵۰ شرکت دانش بنیان در استان ایجاد و فعال گشته است.


به گزارش آزینیک به نقل از ایرنا، علی معتمدزادگان روز چهارشنبه در مراسم شروع به کار نمایشگاه دستاوردهای شرکتهای فناور و دانش بنیان مازندران در آستانه هفته پژوهش در آمل اضافه کرد: در سال ۹۷ وقتی نخستین همایش شرکتهای دانش بنیان را در استان برگزار کردیم حتی یک شرکت دانش بنیان هم در استان فعال نبود و ما مجبور شدیم از استانهای دیگر جهت شرکت در همایش دعوت نماییم ولی امروز تعداد شرکتهای دانش بنیان استان از مرز ۵۰ واحد فراتر رفته است.
وی حمایت های دولتی از شرکتهای دانش بینان را علت اصلی بنیانگذاری و رشد این شرکت ها در مازندران برشمرد و اظهار داشت: خوشبختانه صندوق نوآوری و شکوفایی برای کاهش اثرگذاری کرونا بر شرکتهای دانش بنیان سال جاری ده ها میلیارد تومان منابع ملی را در اختیار این شرکت ها در استان قرار داده است که می تواند نقطه تحولی در این عرصه باشد.
رییس پارک علم و فناوری مازندران با ابراز خرسندی از برگزاری نمایشگاه فن بازار مازندران استان بعد از یک دوره وقفه به دلیل شیوع ویروس کرونا، عنوان کرد: خوشحالیم که بعد از دو سال کاری سخت ناشی از همه گیری ویروس کرونا مجدداً شاهد شکوفایی شرکتهای دانش بنیان هستیم.
علی معتمدزادگان اضافه کرد: با وجود تأثیر منفی ویروس کرونا بر اقتصاد شرکتهای دانش بنیان، واحدهای فناور استان توانستند خویش را احیا کنند و باردیگر به فعالیت برگردند و این بسیار مایه مباهات است.
وی حضور سه شتاب دهنده از استان جهت کمک به شرکتهای دانش بنیان را بهترین اتفاق هفته پژوهش سال جاری عنوان نمود و اظهار داشت: تابحال شتاب دهنده های شرکتهای دانش بنیان استان غیربومی از استانهای دیگر بودند ولی سال جاری خوشبختانه شتاب دهنده های بومی با هزینه خودشان وارد عرصه شده اند.
شتاب دهنده (Accelerator) یک ساختار منسجم و مشخص در جهت حمایت و توسعه کارآفرینی نوآورانه و دانش بنیان است که با هدف کمک به کوتاه کردن روندهای راه اندازی و توسعه یک کسب و کار نوپا، کمک در جهت بالا بردن کیفیت محصولات و خدمات، و ثبات مالی کسب و کار نوپا عمل می کنند.
رییس پارک علم و فناوری مازندران اظهار داشت: اینکه کسی بتواند از فناوری پول در بیاورد اتفاق مهمی است ولی این مسئله که پول به دست آمده را به جای سرمایه گذاری در بانک و خرید ارز در اختیار شرکت ها قرار دهد بسیار مهم و قابل تقدیر است.
معتمدزادگان ابرراز امیدواری کرد که با ورود بیشتر بخش خصوصی به حوزه شرکتهای دانش بنیان و فناورانه، تمام شهرهای استان مازندران به فضایی برای توسعه فناوری تبدیل گردد.


نمایشگاه دستاوردهای شرکتهای فناور و دانش بنیان مازندران با معرفی هفت محصول جدید دانش بنیان در دانشگاه شمال واقع در شهرستان آمل شروع به کار کرده است.
فوم پلی استایرن انبساطی با لایه عایق جهت استفاده عایق برودتی در بدنه یخچال ها، محلول نگهدارنده گل های شاخه بریده و ضد اتیلن مورد استفاده در گل فروشی ها، گلخانه ها و افزایش عمر گل های شاخه بریده و ماندگاری بیشتر، رزین تراپ مورد استقاده در صنایع بویژه در پتروشیمی برای تصفیه جریان های آب از سختی گیرهای رزین، دستگاه تولید آب فوق خالص ساز double Ro که برای آزمایشگاه هایی که دارای دستگاههای کروماتوگرافی مایع، کروماتوگرافی مایع اسپکترومتر جرمی اسپکترومتر و جذب اتمی و پلاسمای جفت شده القای و همینطور بعضی از صنایع مانند شرکتهای داروسازی و آزمایشگاه های آب و فاضلاب کاربرد دارد، شامپو گیاهی مخصوص حیوانات، پو در زورفام_ژل واریزول که برای درمان کامل واریس با گریدهای مختلف و پودر زورفام افزاینده توده عضلانی و قدرت بدنی، مقوی و مغذی دوره نقاهت و ضعف بعد از بیماری، سلیکاژل SG_۱۰۰ بعنوان جاذب رطوبت در صنایع پتروشیمی محصولاتی است که امروز برای نخستین بار در این نمایشگاه رونمایی شدند.
نمایشگاه دستاوردهای شرکتهای فناور و دانش بنیان به مدت دو در مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه غیرانتفاعی شمال آمل برای بازدید علاقه مندان برپا است.
علاوه بر برگزاری این نمایشگاه مقرر است کارگاه های انتقال تجربیات برترین های کاسب و کار هم طی مدت برگزاری نمایشگاه در دانشگاه شمال برگزار گردد.منبع:

1400/09/19
21:30:01
0.0 / 5
573
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
آزینیک