به همت یك شركت دانش بنیان؛

ابزارهای نمودارگیری از چاه های نفت و گاز بومی سازی شد

ابزارهای نمودارگیری از چاه های نفت و گاز بومی سازی شد

به گزارش آزینیک یک شرکت دانش بنیان در کشورمان موفق به بومی سازی و تولید ابزارهای نمودارگیری از چاه های نفت و گاز شد، محصولاتی که در سالهای گذشته همچون محصولات وارداتی بوده است.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، سیامک شقاقی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ضمن اشاره به شروع فعالیت این شرکت از ۱۳۷۶ اظهار نمود: تا سال ۱۳۸۷ به فعالیتهای مخابراتی و پژوهشی پرداختیم اما از سال ۱۳۸۸ تابحال فعالیت شرکت به صورت تخصصی بر حوزه طراحی و ساخت محصولات اندازه گیری و نمودارگیری از چاه های نفت و گاز متمرکز شده است.
وی اضافه کرد: با عنایت به روحیه پژوهشی و تحقیقاتی شرکت، به سرعت توانستیم محصول خویش را عرضه دهیم به صورتی که پس از ورود به صنعت نفت، از سال ۱۳۹۲ جزو نخستین شرکت هایی بودیم که موفق به دریافت مجوز دانش بنیانی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شدیم.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ضمن اشاره به اینکه، هیچ شرکتی در کشور در حوزه کاری آنها فعال نیست، افزود: بیشتر شرکتهای اروپایی و آمریکایی در این حوزه فعالیت می نمایند و رقیب ما محسوب می شوند.
وی در مورد ابزارهای نمودارگیری از چاه های نفت و گاز هم اظهار داشت: شرکت ما برای تولید از یک چاه نفت، با ارسال ابزارهای نمودارگیری به درون چاه تا عمق ۶ کیلومتری، عمل مانیتورینگ را انجام می دهد و مهندسان نفت هم با مشاهده این نمودارها و اطلاعات، متوجه اقدامات تکمیلی در درون چاه می شوند.
شقاقی، محصولات در رابطه با حفاری، محصولات پس از لوله گذاری و سیستم های سطحی قابل استفاده برای مانیتورینگ درون چاه ها و ابزارهای درون چاهی را از ابزارهای نمودارگیری از چاه های نفت و گاز اعلام نمود و اظهار داشت: این ابزار در گذشته همچون محصولات وارداتی به کشور بوده است.
وی افزود: همینطور جزو ابزارهای خاص و حساس صنعت نفت بوده که در موارد خاص اما ضروری کاربرد دارد که با عنایت به تحریم ها، احتیاج به تولید این ابزار از سوی کارفرما احساس شده و با عنایت به سوابق فعالیت این مجموعه، ساخت این ابزار در دستور کار شرکت ما قرار گرفته است.
مدیرعامل این شرکت فناور به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی در مورد صادرات محصولات این شرکت هم اظهار داشت: تابحال صادراتی نداشتیم چون که برای صادرات محصولات، احتیاج به دریافت یکسری استانداردهای بین المللی است، اما با حمایت های صورت گرفته از این شرکت، پتانسیل تأمین ابزارهای مورد نیاز کشور در داخل و همینطور در آینده ای نه چندان دور پتانسیل صادرات این ابزارها وجود دارد.
شقاقی در ادامه به تسهیلات و خدمات دریافتی این شرکت از صندوق نوآوری و شکوفایی هم اشاره نمود و اضافه کرد: خدمات دریافتی ما از صندوق نوآوری شامل تسهیلات لیزینگ و تسهیلات تجاری سازی جهت انعقاد قرارداد با شرکتهای نفتی در کشور بوده است.

1400/09/17
10:02:29
0.0 / 5
590
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آزینیک