افتتاح نمایشگاه مجازی دستاوردهای پژوهش و فناوری در گیلان

افتتاح نمایشگاه مجازی دستاوردهای پژوهش و فناوری در گیلان

نمایشگاه مجازی هفته پژوهش ˮدستاوردهای پژوهش، فناوری ًًو فن بازار استان گیلان عصر امروز یکشنبه با حضور اسدالله عباسی استاندار گیلان در دهکده فناوری و نوآوری فشتام در رشت افتتاح شد.


به گزارش آزینیک به نقل از ایرنا، بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان گیلان باتوجه به شرایط بیماری کووید ۱۹ بصورت مجازی افتتاح شد.
رییس پارک علم و فناوری استان گیلان در حاشیه افتتاح این نمایشگاه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار گیلان در ۳۸ غرفه به معرض نمایش گذاشته شده است.
علی باستی اضافه کرد: هشت غرفه مربوط به استارتاپ ها، سه غرفه صنعتی از شرکت های صنعتی و ۲۷ غرفه مربوط به دستاوردهای سازمان های دولتی است.
وی با اعلان اینکه در این نمایشگاه ۲۱۰ طرح برای علاقمندان به معرض نمایش گذاشته شده است، گفت: ۴۰ ساعت کارگاه آموزی بصورت حضوری با تعداد محدود و مجازی در زمینه های مختلف همچون کسب وکار، تجاری سازی و بسته بندی برگزار می گردد.
با توجه به مصوبه ستاد برگزاری هفته پژوهش و فناوری استان و باتوجه به شرایط کرونا همانند سال قبل نمایشگاه امسال بصورت مجازی است که علاقمندان می توانند بوسیله تارنمای https: //gil-expo.ir/ از این نمایشگاه بازدید کنند.
رونمایی از پنج طرح فناورانه گیلان
در مراسم افتتاح نمایشگاه مجازی هفته پژوهش و فناوری استان گیلان از پنج محصول فناورانه پارک علم و فناوری گیلان همزمان با هفته پژوهش رونمایی گردید.
طراحی سامانه های " موتور توربوجت TJ-HP۱" ؛ طراحی سامانه " مرکز کنترل خانه هوشمند" ؛ طراحی و تولید" ریشه کش دندان" و ساخت خودرو های برقی "اتوسیکلت های برقی" و طراحی و ساخت بازی موبایلی با نام حریم، با الهام از انتقام سردار شهید سلیمانی در بستر IOS و Android پنج محصول فناورانه شرکت های فناور و دانش بنیان استان گیلان حاصل تلاش فناوران و پژوهشگران استان است که امروز رونمایی شده است.
نمایشگاه مجازی هفته پژوهش استان گیلان تا ۱۸ آذرماه جاری ادامه دارد.منبع:

1400/09/15
18:35:21
0.0 / 5
568
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آزینیک