با ارتفاع ۶۷۸ متر؛

دومین آسمان خراش بلند جهان در مالزی تکمیل می شود

دومین آسمان خراش بلند جهان در مالزی تکمیل می شود

آزینیک: مالزیایی ها به دنبال تکمیل آسمان خراش بلندی هستند که مردکا 118 نام گرفته و دومین آسمان خراش بلند جهان خواهد بود. ارتفاع این آسمان خراش به 678.9 متر رسیده است.به گزارش آزینیک به نقل از نیواطلس، انتظار می رود تکمیل آسمان خراش مورد اشاره تا اواخر سال ۲۰۲۲ به طول بینجامد. آسمان خراش مگاتال توسط فندر کاتسالیدیس استرالیایی طراحی شده که در پشت برج چشم نواز استرالیا ۱۰۸ قرار دارد.
این برج پنج سال است که درحال ساخت بوده و نمای بیرونی آن از الگوهایی از هنر و صنایع دستی مالزی الهام گرفته شده و بخش های شیشه ای آن نیز مثلثی است.
برج مورد اشاره دارای یک مناره هم هست که با حذف آن ارتفاع آن به ۶۴۴ متر کاهش پیدا می کند. اما در این حالت نیز مردکا ۱۱۸ دومین برج بلند جهان خواهد بود و برج گنسلر در شانگهای با ارتفاع ۶۳۲ متری رتبه دوم را از آن خود خواهدنمود. مرتفع ترین برج جهان برج خلیفه با ارتفاع ۸۲۸ متری است.
مجموع فضای داخلی این برج به ۲۸۸ هزار متر مربع می رسد و تعداد طبقات آن هم ۱۱۸ طبقه است. سه فضای اداری، فضای هتل و فضای خرده فروشی برای برج مذکور در نظر گرفته شده و تعدادی آپارتمان لوکس و یک نقطه دسترسی عمومی برای گردشگران هم در این آسمان خراش وجود دارد.


منبع:

1400/09/13
16:59:32
0.0 / 5
677
تگهای خبر: فروش
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزینیک