در گزارش آزینیك اعلام شد؛

شروع خوبی در توسعه هوش مصنوعی داشته ایم

شروع خوبی در توسعه هوش مصنوعی داشته ایم

به گزارش آزینیک مشاور عالی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در امور توسعه علوم شناختی اظهار داشت: تابحال در هوش مصنوعی شروع خوبی داشته ایم اما با همت محققان باید این موضوع پیگیری شود.کمال خرازی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد مطالبه رهبری برای قرار گرفتن در میان ۱۰ کشور اول دنیا در حوزه هوش مصنوعی اظهار داشت: هوش مصنوعی و استفاده از بخشهای مختلف یکی از موضوع هایی است که در دنیا به صورت خیلی گسترده مورد توجه قرار گرفته است.
مشاور عالی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در امور توسعه علوم شناختی با تکیه بر این که هم اکنون هم دانشمندان و جوانان با استعداد ایرانی در زمینه هوش مصنوعی فعالیت می نمایند، اظهار داشت: البته که ما در ابتدای راه هستیم و چندین محصول هم به تولید رسیده است.
وی ضمن اشاره به برنامه های ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در زمینه توسعه هوش مصنوعی برای تحقق منویات رهبری اظهار داشت: این ستاد، برنامه داده کاوی به توان شناختی را که در ارتباط با هوش مصنوعی و استفاده از هوش مصنوعی در داده کاوی است پیگیری می کند.
خرازی اضافه کرد: ایجاد رشته هایی تحت عنوان «رایانش و مغز» و «رایانش و هوش مصنوعی» هم زمینه ایجاد فعالیت دانشجویان در حوزه هوش مصنوعی را فراهم می آورد.
وی فزود: ازاین رو حرکت در راه توسعه هوش مصنوعی در کشور ما برنامه ریزی شده که طبیعتاً راه درازی است؛ امیدواریم آنطور که در توان دانشجویان و شایسته جمهوری اسلامی است، پیشرفت نماییم.
مشاور عالی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در امور توسعه علوم شناختی تصریح کرد: حالا در بانکها برای اعطای وام و عرضه خدمات بانکی، تشخیص تصاویر سی تی اسکن در حوزه پزشکی و… با هوش مصنوعی انجام می شود که توسط محققان کشور به نتیجه و مرحله استفاده رسیده است.
به گفته خرازی، تابحال در هوش مصنوعی شروع خوبی داشته ایم اما با همت محققان باید این مورد پیگیری شود.
وی اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی حمایتهای خوبی از استارت آپها و شرکتهای دانش بنیان این حوزه داشته اند و تلاش می شود که دغدغه های آنها برطرف شود.
خرازی با تکیه بر این که هم اکنون زیرساخت ها و ساختارهای لازم برای توسعه هوش مصنوعی در کشور ایجاد شده، اظهار داشت: ما اگر بخواهیم از همه ابعاد هوش مصنوعی بهره ببریم باید از استارت اپها حمایت نماییم.
مشاور عالی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در امور توسعه علوم شناختی تصریح کرد: پشتیبانی از استارت آپها وظایفی است که در معاونت علمی و فناوری پیگیری می شود امیدواریم که به نتیجه برسد.


منبع:

1400/09/09
13:36:04
0.0 / 5
865
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آزینیک