سازمان فضایی هند اعلام كرد؛

مانور پیشگیری از برخورد مدارگردهای ماه ناسا و هند انجام شد

مانور پیشگیری از برخورد مدارگردهای ماه ناسا و هند انجام شد

طبق بیانیه سازمان فضایی هند (ISRO) مدارگرد شناسایی ماه ناسا با مدارگرد چاندرایان -۲( متعلق به هند) به یکدیگر نزدیک شده اند و در نتیجه مانوری برای پیشگیری از برخورد آنها انجام شد.


به گزارش آزینیک به نقل از سی نت، در نیمه ماه اکتبر، داده های سازمان فضای هند و ناسا نشان داد دو فضاپیما در ۲۰ اکتبر و در حوالی قطب شمال ماه به یکدیگر نزدیک می شوند. سازمان فضایی هند در اطلاعیه ای اعلام نمود: یک هفته پیش از نزدیک شدن کاوشگرها به یکدیگر، تحلیل ها نشان داد فاصله بین آنها خیلی کم می شود. هر دو سازمان فضایی توافق کردند فضاپیمای هند باید برای پیشگیری از برخورد در ۱۸ اکتبر مانوری انجام و مدارش را تغییر دهد.
هر دو مدارگرد دور ماه مدار می زنند و ریسک نزدیک شدن آنها به یکدیگر در دو قطب سیاره زیاد است. نانسی جونز سخنگوی مرکز پرواز فضایی گدارد ناسا در اینباره می گوید: ناسا و سازمان فضایی هند مانور اجتناب از برخورد را با هماهنگی کامل در ۱۸ اکتبر انجام دادند. این مانور توسط چانداریان ۲ و توسط سازمان فضایی هند هدایت شد. چنین هماهنگی بین سازمان های فضایی در واقع فرآیند ادامه دار برای حفظ امنیت عملیات ماهواره ها در اطراف ماه است. در این فرآیند مدارگرد شناسایی ماه و چاندرایان ۲ هیچ وقت در معرض خطر قرار نداشتند. رویداد مذکور اهمیت ردیابی تمام اشیای ساخت انسان در فضا و ضرورت همکاریهای بین المللی برای این امر را نشان داده است.


منبع:

1400/09/01
16:16:08
0.0 / 5
614
تگهای خبر: امنیت
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
آزینیک