ضعف باتری خودرو های برقی ریویان مساله ساز شد

ضعف باتری خودرو های برقی ریویان مساله ساز شد

آزینیک: ضعف باتری خودرو های ون برقی تولیدی شرکت ریویان جهت استفاده آمازون سبب برخی انتقادها شده، برای اینکه این امر سبب شده برد این خودرو ها کمتر از حد انتظار باشد.


به گزارش آزینیک به نقل از رویترز، آمازون تعداد زیادی خودروی برقی ون ریویان را برای حمل و نقل بار و کالا مختص کرده است. اما باتری این خودرو ها ضعیف تر از میزان اعلام شده بوده و پس محاسبات آمازون را در مورد میزان جابجایی بار تحت تاثیر قرار داده اند.
آزمایش هایی که بر روی این خودرو ها صورت گرفته نشان میدهد باتری آنها در صورت روشن بودن سیستم های خنک کننده یا گرم کننده، ۴۰ درصد سریع تر از حد اعلام شده به پایان می رسند.
آمازون ۲۰ درصد از سهام شرکت ریویان را تا اختتام ماه اکتبر در اختیار داشته است. این شرکت در سال ۲۰۱۹ سفارش خرید صد هزار ون برقی ریویان را برای بسط کارهای خود و کاهش تولید گاز دی اکسید کربن ارائه نمود.
این شرکت مدعی شده بود خودرو های ون برقی آن برمبنای میزان بار قادر به درنوردیدن مسافتی بین ۱۹۳ تا ۲۴۰ کیلومتر خواهند بود. اما این رقم در عمل به شدت تحت تأثیر شرایط آب و هوایی نیز هست.
راس ریچی، مدیر ناوگان و محصولات جهانی آمازون، گفته است استفاده از سیستم های تهویه مطبوع و گرمایش می تواند باتری خودرو های برقی ریویان را به سرعت تخلیه کند. ریویان هنوز دراین زمینه واکنشی از خود نشان نداده است.


منبع:

1400/08/29
20:29:37
0.0 / 5
726
تگهای خبر: باتری , محصولات
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
آزینیک