موسس مركز نوآوری و خانه خلاق قوه مقننه :

برگزاری رویداد فناورانه بین صندوق نوآوری و مرکز پژوهشهای مجلس

برگزاری رویداد فناورانه بین صندوق نوآوری و مرکز پژوهشهای مجلس

موسس مرکز نوآوری و خانه خلاق قوه مقننه به ضرورت برگزاری یک رویداد فناورانه میان صندوق نوآوری و مرکز پژوهش های مجلس تاکید نمود.به گزارش آزینیک به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر مهدی شایسته، در نشست با رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن اشاره به این که در حوزه نوآوری عمومی از جانب نهادهای حاکمیتی کار جدی نشده است، اظهار داشت: یکی از رویکردها ما در مرکز، رویکرد رویدادمحوری است تا شرکتهای دانش بنیان، خلاق و کسب و کارها را در حوزه فرایندهای قوه مقننه درگیر نماییم که در نهایت به کارآمدسازی منجر شود.
مؤسس مرکز نوآوری و خانه خلاق قوه مقننه ضمن درخواست از صندوق نوآوری و شکوفایی برای اختصاص اعتباری به مرکز نوآوری و خانه خلاق قوه مقننه و انعقاد تفاهمنامه با این صندوق، اظهار داشت: خوب است که ما یک رویداد فناورانه را با همکاری یکدیگر برگزار نماییم. به صورت مثال دیوان محاسبات در گزارش تفریغ بودجه خود برای سال ۹۸ اعلام نموده است که ۷۰ درصد بودجه گرفتار انحراف شده است بنابراین خوب است که در یک رویداد به بررسی این مساله بپردازیم که چرا بودجه گرفتار انحراف می شود.
همچنین بابک نگاهداری، رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به سوابق مسئولیتی خود در حوزه دانش بنیان، اظهار داشت: بنده پیش تر در نهادهایی که مسئولیت داشته ام تلاش کرده ام با شرکتهای دانش بنیان همکاری داشته باشم. در مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهرداری تهران هم با نزدیک به ۲۴۰ شرکت دانش بنیان که در حوزه های شهری فعالیت می کردند همکاری کردیم و نیازهای فناورانه شهرداری را با استفاده از محصولات این شرکت ها رفع کردیم.
وی تصریح کرد: تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی توجه به شرکتهای دانش بنیان است.
نگاهداری ضمن تقدیر از فعالیتهای صندوق نوآوری در تأمین مالی شرکتهای دانش بنیان و فناور اعلام نمود: ما در مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی آماده هرگونه همکاری با صندوق نوآوری هستیم و از طرح ها و برنامه ها برای توسعه همکاری ها استقبال می نماییم.
رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه توسعه فعالیتهای دانش بیان در کشور جزو حوزه های تمرکزی این دوره مجلس شورای اسلامی است، اظهار داشت: حتی اولین جلسه بنده در سمت رئیس حوزه ریاست مجلس با شرکتهای دانش بنیان بود. بعد به سراغ راه اندازی مرکز نوآوری و خانه خلاق مجلس رفتیم و در این مرکز تلاش داریم از شرکتهای دانش بنیان و فناور حمایت نماییم.
وی ضمن اشاره به این که نظام قانونگذاری کشور دانش بنیان نیست، خاطرنشان کرد: ما در مرکز پژوهش های مجلس باید در حوزه کارفرمایی نه کارگزاری تمرکز کرده و در این راه از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان و اندیشکده ها استفاده نماییم تا هم این شرکت ها در حوزه فناوری های نرم، رشد و نمو یافته و هم ما از آن بهره برداری نماییم. اینجاست که صندوق نوآوری می تواند به ما کمک نماید.


منبع:

1400/08/23
09:49:26
0.0 / 5
634
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آزینیک