معاون علمی و فناوری رییس جمهوری:

توسعه شرکت های دانش بنیان جهش بزرگ در اقتصاد و اشتغال به وجود می آورد

توسعه شرکت های دانش بنیان جهش بزرگ در اقتصاد و اشتغال به وجود می آورد

آزینیک: ایرنا- معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به استمرار حمایت دولت از شرکتهای دانش بنیان و پرداخت 40 هزار میلیارد تومان تسهیلات به این واحدها گفت توسعه این شرکتها جهشی بزرگ در اقتصاد و اشتغال به وجود می آورد.


به گزارش آزینیک به نقل از ایرنا، سورنا ستاری روز سه شنبه در نشست جلسه اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید در استانداری گلستان درآمد سال قبل شرکتهای دانش بنیان کشور را ۳۰۰ هزار میلیارد تومان اعلام نمود و اضافه کرد: تسهیلات و حمایت های گوناگونی از شرکتهای دانش بنیان در چارچوب های مختلف مانند تسهیلات تبصره ۱۸، تسهیلات تبصره ۱۶ و تسهیلات صندوق توسعه ملی اجرا می شود.
وی خاطرنشان کرد: ترسیم اکوسیستم های ثمربخش دانش بنیان می تواند انگیزه و امید را در میان جوانان تسری داده و در یافتن چاره و گره گشایی از مشکلات کشور اثر داشته باشند.
وی اظهارداشت: در اعطای تسهیلات در چارچوب تبصره ۱۸ اختیارات به واحدهای پارک علم و فناوری استان ها داده شده و هیچ محدودیتی در پرداخت وام وجود ندارد.
پیش بینی وام های کم بهره برای شرکتهای دانش بنیان
ستاری خاطرنشان کرد: در چارچوب تسهیلات ماده ۱۶ هم وام کم بهره برای شرکتهای دانش بنیان پیشبینی شده است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری تصریح کرد: در نظام مالی ترسیم شده در بخش دانش بنیان صندوق های خطرپذیر در بورس بوجود آمده و در زمان حاضر ۱۵ شرکت مشغول عرضه خدمات به شرکتهای دانش بنیان هستند و در این عرصه شرکتهای خصوصی و افراد حقیقی حضور پررنگی داشته اند.
وی افزود: استفاده از راهکارهای نوآورانه برای چالش ها و دغدغه های حوزه های مختلف مانند پسماند کمبود آب و شیرین سازی آب باید به رویکرد جدی مدیران در حل مشکلات استان تبدیل گردد.
ستاری از پارک های علم و فناوری در استان ها خواست پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان را محدود به پرداخت تسهیلات مالی نکنند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افزود: جوانان و نخبگان کشور باید از همه مساعدت ها و حمایت های پارک های علم و فناوری در بخش اجرای مناقصه ها، مباحث حقوقی مشوق های مالیاتی بهره مند باشند.
وی اظهارداشت: حمایت های مادی و معنوی پارک های علمی و فناوری از نخبگان و فعالان حوزه علوم نوین می تواند در پیشگیری از افزایش مهاجرت ها و جذب نخبگان بومی نقش بسزایی ایفا کند.
ایده داخلی تجاری سازی شود
ستاری بیان نمود: ایران در دنیا ریشه دار است چرا باید در توسعه فقط از کشورهای دیگر ایده بگیریم می شود در روش های موفق آنها کار کرد ولی ما سیستم ها و ایده های عالی خویش را داریم، ایده های داخلی را باید تجاری سازی نماییم تا جوانان و دانشجویان بهره ببرند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری بامداد امروز در مسافرت یکروزه از راه فرودگاه گرگان وارد گلستان شد و در بدو ورود از مزرعه خلاق و نوآوری گردشگری توسکا نخستین مزرعه گردشگری کشاورزی کشور بازدید و سپس اولین کارخانه نوآوری گلستان، خانه خلاق و نوآوری تقوی، مرکز نوآوری سلامت و خط تولید پایلوت لبنیات را با حضور علی محمد زنگانه استاندار و شماری از مسئولان استانی افتتاح نمود.
گلستان حدود ۱۵۰ واحد فناوری فعال دارد.


منبع:

1400/08/22
11:05:52
0.0 / 5
619
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آزینیک