ستاد اجرایی فرمان امام اعلام كرد:

ایجاد ۶۰۰ شغل با بهره برداری از طرح کاشت زعفران تایباد

ایجاد ۶۰۰ شغل با بهره برداری از طرح کاشت زعفران تایباد

به گزارش آزینیک ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اعلام نمود: ۶۰۰ شغل با بهره برداری از طرح های کاشت زعفران در تایباد بوجود آمده است و بدین منظور به همت گروه اقتصادی تدبیر وابسته به این ستاد و کمک به تأمین امنیت زنجیره غذایی کشور، مجتمع بزرگ دامداری و کشت زعفران در تایباد راه اندازی شد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، در این آیین از طرح های حوزه امنیت غذایی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با آغاز به کار فاز اول دامداری صنعتی ۲ هزار راسی، فاز اول بزرگ ترین زنجیره پرورش شترمرغ شرق کشور و همینطور ۲۰۰ طرح اشتغالزایی و تکمیل زنجیره ارزش زعفران در شهرستان تایباد استان خراسان رضوی و با حضور مسئولان ستاد اجرایی و مقامات استان برگزار شد.
عارف نوروزی مدیرعامل گروه اقتصادی ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم اظهار داشت: عزم ستاد اجرایی جزم است که در زمینه زعفران با هر مقداری که همکاری و سرمایه گذاری و تسهیلگری باشد، همکاری کند و وسیله ای برای توسعه این صنعت در استانهای خراسان شویم.
وی ضمن اشاره به این که در فصل برداشت زعفران کشاورزان توسط واسطه ها تحت فشار قرار می گیرند و محصول خویش را با قیمت نازل به فروش می رسانند، عنوان کرد: در منطقه تایباد با همکاری سازمان بورس انبار ذخیره زغفران بوجود آمد و کشاورزان با سپردن زعفران به این انبار، گواهی سپرده زعفران و تسهیلات دریافت می کنند تا در وقت مناسب با قیمت مناسب زعفران خودرا به بازار عرضه کنند.
نوروزی با تکیه بر این که مرزنشینان مرزبانان طبیعی کشور و یک کانون اقتصادی و فرهنگی مناسب برای کشور هستند و باید مورد حمایت دستگاههای حاکمیتی باشند، عنوان کرد: ستاد اجرایی فرمان امام در اجرای منویات رهبر انقلاب در رسیدگی به مناطق مرزی و به مخصوص منطقه تایباد آستین همت بالا زد و یک سلسله اقدامات را آغاز کرد.
وی تصریح کرد: مشارکت مردم را نباید فراموش نماییم و ستاد اجرایی دنبال انتفاع اقتصادی نیست بلکه دنبال توانمندسازی مردم است، با کارآفرینان و سرمایه گذاران در حوزه زعفران همکاری کردیم و ظرفیت های ستاد اجرایی را پشت این صنعت قرار دادیم تا پخش و صادرات زعفران رونق بگیرد.
علیرضا بزرگی مدیرعامل هلدینگ کشاورزی ستاد اجرایی فرمان امام هم با اشاره به اینکه تأمین امنیت زنجیره غذایی کشور جزو سیاست های اصلی ستاد اجرایی امام است، اظهار داشت: بر مبنای ظرفیت های موجود ایران می تواند در حوزه غذایی به خودکفایی برسد.
وی ضمن اشاره به افتتاح پروژه های اشتغالزایی اضافه کرد: در این مجموعه بیشتر از ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و برای ۶۰۰ نفر مستقیم و غیرمستقیم شغل بوجود آمد.

۲۰۰ طرح اقتصادی در حوزه زعفران
محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت هم در این برنامه ضمن بیان این که یکی از موضوعات مورد تاکید رهبر انقلاب که ما آنرا سرلوحه مأموریت خود قرار دادیم در حوزه امنیت غذایی هست، اظهار داشت: در بنیاد برکت ۲۰۰ طرح اقتصادی در حوزه زعفران انجام دادیم که اشتغالزایی خوبی انجام شده و بنا است تا آخر سال این آمار به ۳۰۰ طرح برسد.
وی عنوان کرد: باید تمرکز کرد تا از خام فروشی فاصله گرفت تا محصولات کشور ارزش افزوده داشته باشد و در آینده زعفران را در تمام دنیا به نام ایران بشناسند.


منبع:

1400/08/21
13:28:51
0.0 / 5
657
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آزینیک