ناسا توفان های گرمسیری را بررسی می کند

ناسا توفان های گرمسیری را بررسی می کند

به گزارش آزینیک سازمان سازمان فضایی آمریکا (ناسا) درحال آماده شدن برای انجام مأموریت جدیدی است که در آن توفان های گرمسیری و رعد و برق را برای تعیین اثرات آنها بر آب و هوا و الگوهای آب و هوایی مطالعه می کند.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از پایگاه اینترنتی تکنوپیکس، ناسا معتقد می باشد که می تواند در رابطه با مأموریت های فضایی مطالعات مفیدی در مورد آب و هوا انجام دهد و دراین زمینه برنامه ریزی هایی انجام می دهد.
ناسا که آستین های خویش را برای انجام مطالعات در زمینه آب و هوا بالا زده است، زمان و مکان تشکیل توفان های همرفتی، بارش های سنگین و ابرها را بررسی می کند تا تاثیر آنها را بر آب و هوا و الگوهای آب وهوا مشخص نماید.
انتظار می رود ناسا این مأموریت جدید را در سال ۲۰۲۷ بعنوان بخشی از «برنامه تصدی زمین» آغاز کند. این سازمان در این مأموریت توفان های گرمسیری و رعد و برق را مطالعه می کند. این مأموریت که با سه ماهواره کوچک انجام می شود، «بررسی جریان عمودی همرفتی» (INCUS) نام دارد.
توفان هایی که با افزایش سریع بخار آب و هوا شروع می شوند، ابرهای بلندی را می سازند که باران، تگرگ و رویدادهای آب و هوایی مانند رعد و برق را تولید می کنند. هر چه جرم بخار و هوایی که در جو به سمت بالا حمل شود، بیشتر باشد، خطر آب و هوای شدید افزایش می یابد. انتقال عمودی هوا و بخار آب که بعنوان جریان جرمی همرفتی (CMF) شناخته می شود، در رده یکی از بزرگترین ناشناخته ها در هوا و اقلیم قرار می گیرد.
برای بررسی همه این موارد، مأموریت INCUS به درخواست ناسا برنامه ریزی شد. «توماس زوربوخن»، یکی از مدیران اداره مأموریت علمی این سازمان اظهار داشت: مأموریت INCUS شکاف مهمی را در کمک به درک آب و هوای شدید و تاثیر آن بر الگوهای آب و هوایی پر می کند. مأموریت INCUS برای ناسا ۱۷۷ میلیون دلار هزینه خواهد داشت.

1400/08/19
12:25:00
0.0 / 5
543
تگهای خبر: آموزش , اینترنت
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
آزینیک