قطره آهن نانویی تولید شد

قطره آهن نانویی تولید شد

به گزارش آزینیک یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید قطره آهن خوراکی با بهره مندی از فناوری لیپوزم شده است.به گزارش آزینیک به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، سید محسن صادق زاده، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: فناوری لیپوزم به ما این امکان را می دهد تا ذرات آهن را درون یک لایه فسفولیپیدی قرار دهیم و با این کار یک ساختار معدنی، که جذب سختی و کُندی در بدن دارد، به یک ذره آلی تبدیل می شود که جذب بسیار سریع خواهد داشت و سازگاری بیشتری برای بدن انسان دارد.
صادق زاده اظهار داشت: معمولا قطره های آهن دندان را سیاه می کند ازاین رو ما به دنبال محصولی بودیم که بتواند این مشکل را حل کند. در چارچوب پروژه های مطالعات دانشگاهی این مساله عنوان شد و تحقیقات دامنه داری روی آن صورت گرفته و در نهایت موفق شدیم تا از لیپوزم برای کپسوله کردن آهن استفاده نماییم.
به گفته وی، این فناوری بگونه ای توسعه یافت که امکان تجاری سازی فراهم شده و هم اکنون قرارداد برای تولید انبوه این محصول با یکی از شرکتهای دارویی منعقد شده است و بزودی این محصول به تولید انبوه می رسد. البته تولید آزمایشی آن با موفقیت انجام شده و گواهی نانومقیاس این فناوری هم دریافت شده است.
این دانش آموخته پسادکتری رشته شیمی دارویی دانشگاه تهران اضافه کرد: این محصول برای سه گروه سنی توسعه یافته است، به صورت قطره خوراکی برای کودکان زیر دو سال، به صورت شربت برای کودکان و نوجوانان و برای بزرگسالان هم این محصول به صورت پودر عرضه می شود.
به گفته مدیرعامل شرکت، استفاده از مکمل های آهن در بعضی افراد باعث نفخ می شود که این قطره آهن نانویی چنین مشکلی را ایجاد نمی نماید.


منبع:

1400/08/15
21:20:51
0.0 / 5
663
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آزینیک