آغاز طرح مثبت حرکت با اهدای ۲۵۰۰ ویلچر تمام ایرانی به معلولان

آغاز طرح مثبت حرکت با اهدای ۲۵۰۰ ویلچر تمام ایرانی به معلولان

به گزارش آزینیک بنیاد ۱۵ خرداد وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) مرحله اجرایی طرح مثبت حرکت را با اهدای ۲۵۰۰ ویلچر تمام ایرانی به معلولان سراسر کشور شروع کرد.


به گزارش گروه آموزش ایرنا و بنابر اعلام روز سه شنبه بنیاد ۱۵ خرداد امروز در حاشیه این مراسم که در حرم عبدالعظیم برگزار شد، معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اظهار داشت: فاز نخست طرح "مثبت حرکت" بنیاد ۱۵ خرداد برای تأمین ویلچر معلولان مناطق کم برخوردار کشور از امروز شروع شد که در این مرحله ۲۵۰۰ ویلچر با هزینه پنج میلیارد تومان بین معلولان توزیع و اهدا خواهد شد.
علی عسگری ضمن اشاره به تفاهم نامه ستاد اجرایی فرمان امام و سازمان بهزیستی اضافه کرد: ستاد اجرایی نسبت به تأمین و اهدای ۲۷ هزار ویلچر متعهد شده که این ویلچرها به تدریج در اختیار معلولانی که توسط بهزیستی و بنیاد ۱۵ خرداد شناسایی می شوند، توزیع می شود.
وی اضافه کرد: اولویت توزیع در وهله اول با افرادی است که توانایی خرید ویلچر نداشته باشند، خدمات دیگری هم برای معلولان طراحی شده و ستاد اجرایی فرمان امام سالانه ۳ تا ۴ هزار مسکن را راه اندازی و تقدیم خانواده های دارای دو معلول به بالا می کند.
عسگری تصریح کرد: توزیع وسایل کمک توانبخشی و اهدای بسته های معیشتی هم از دیگر خدماتی است که ستاد اجرایی فرمان امام به معلولان عرضه می کند.
مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد هم در این مراسم اظهار داشت: طبق تفاهمی که با سازمان بهزیستی کشور داشتیم و در جهت مأموریت بنیاد ۱۵ خرداد، این بنیاد متعهد به تأمین ویلچر برای افراد زیر ۱۴ سال شد.
حمیدرضا علیان زادگان اضافه کرد: ۴۰۰ ویلچر تا امروز در استان تهران توزیع شده است، از امروز هم ۲۵۰۰ ویلچر دیگر در استانهای سراسر کشور توزیع خواهد شد.
وی تصریح کرد: نکته جالب این حرکت، تولید این ویلچرها در یک مؤسسه خیریه است که کارگران و کارکنان آن همگی افراد دارای معلولیت هستند و درواقع با همت و سرمایه گذاری ستاد اجرایی فرمان امام، از ظرفیت معلولان برای خدمت رسانی به معلولان استفاده شده است. تمام این ویلچرها ایرانی و دارای استاندارد و از مواد مرغوب و با کیفیت هستند و ارزش هر ویلچر هم ۲ میلیون تومان است.
در ابتدای این مراسم مقامات و میهمانان حاضر در مراسم با حضور در کنار مزار شهید طیب حاج رضایی، یاد و نام این شهید والامقام را گرامی داشتند.


منبع:

1400/08/13
12:24:45
0.0 / 5
660
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آزینیک