طرح های نوآورانه فناوری نانو مورد حمایت قرار می گیرند

طرح های نوآورانه فناوری نانو مورد حمایت قرار می گیرند

آزینیک: فراخوان برنامه طرح های نوآورانه فناوری نانو (Nano Match) بعنوان یک برنامه دایمی در ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با هدف تسریع و تسهیل در تجاری سازی این محصولات و پشتیبانی از فناوران، پژوهشگران و شرکت های نوپا منتشر گردید.


به گزارش گروه آموزش ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، برنامه طرح های نوآورانه فناوری نانو (Nano Match) در طول سال در فراخوان های مختلف مبادرت به دریافت طرح می کند.
اولین مرحله از فراخوان های دوره دهم که امروز منتشر گردید تا ۳۰ آبان ماه ادامه دارد.
امروزه جایگاه و اهمیت نوآوری در بهبود کیفیت زندگی و توسعه پایدار برای همگان آشکار شده است. یک از جنبه های مهم نوآوری، استفاده از تکنولوژی های جدید برای رفع چالش ها و افزایش راندمان در صنایع مختلف است، چه بسا شرکت های بزرگی که به سبب انطباق نداشتن با تکنولوژیهای جدید و ناتوانی در ایجاد نوآوری سقوط کرده اند یا شرکت های کوچکی که با تمرکز بر خلق نوآوری در کسب وکار خود، تحولات شگرفی را رقم زده اند. این مساله نشانگر اهمیت بالای نوآوری در صنایع است.
برنامه طرح های نوآورانه فناوری نانو (Nano Match) بعنوان یک برنامه دائمی در ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با هدف تسریع و تسهیل در تجاری سازی این محصولات و پشتیبانی از فناوران، پژوهشگران و شرکت های نوپا به وجود آمده است.
حمایت های نانومچ از تیم های حاضر در سه بخش خدمات، تسهیلات و آموزش شامل تهیه طرح کسب وکار، رصد بازار، ثبت پتنت، رصد فناوری، تهیه اقلام تبلیغاتی، طراحی صنعتی و بسته بندی، دریافت تأییدیه نانومقیاس، توسعه محصول، ساخت دمو، حضور در نمایشگاه ها، گرفتن مجوزها و گواهینامه ها، پشتیبانی از استقرار در مراکز رشد، سرمایه گذاری، آموزش ها و مشاوره های تخصصی کسب وکار ارائه می شود.
تیم های فعال حوزه نانو که به یک نمونه اولیه رسیده اند، می توانند مبادرت به ثبت طرح در این فراخوان کنند. طرح هایی که در برنامه ثبت می شوند، در گام اول از چهار جنبه «فنی»، «نو بودن»، «نانومقیاس» و «قابلیت تجاری» مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت تأیید، وارد مرحله مصاحبه شده و از منظر معیار «تعامل و انگیزه» نیز مورد بررسی قرار می گیرند و بعد از آن برای طرح هایی که پذیرش می شوند، دسترسی های مورد نیاز فراهم می شود.
علاقمندان برای حضور و کسب اطلاعات بیشتر درباب معیارهای داوری طرح ها و حمایت ها و خدمات طرح های پذیرش شده می توانند به صفحه وب سایت نانومچ http: //nanomatch.ir مراجعه کنند.منبع:

1400/08/04
21:49:23
0.0 / 5
685
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آزینیک