تولید ماده موثره دارویی برای درمان ضایعات پوستی توسط محققان کشور

تولید ماده موثره دارویی برای درمان ضایعات پوستی توسط محققان کشور

به گزارش آزینیک یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید ماده موثره دارویی شد که در درمان زگیل و ضایعات پوستی سرطانی تاثیری غیرمستقیم دارد.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی و فناوری، آرمین دادگر مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان، در مورد تجاری سازی ماده مؤثر ای برای کاهش ضایعه پوستی اظهار داشت: «ایمیکویمود» یک ماده موثره دارویی و پرکاربرد در حوزه سلامت است؛ این ماده دارویی برای درمان زگیل های خارجی در افراد ۱۲ سال به بالا به کار می رود. معمولا برای درمان زگیل از نوع کرمی این فرآورده دارویی همزمان با درمان های دیگر استفاده می شود.
وی افزود: این دارو یک اصلاح کننده پاسخ ایمنی است و برای درمان انواع خاصی از رشد خارجی سلول های پوستی استفاده می شود که شامل رشدهای پیش سرطانی نوع خاصی از سرطان پوست معروف به سرطان سلول بازال سطحی و زگیل های قسمت خارجی بدن هستند. این دارو فعالیت مستقیم ضد ویروسی ندارد.
وی اظهار داشت: پیش از این، ماده موثره داروی ایمیکویمود از کشورهای چین، آلمان و آمریکا وارد ایران می شد اما فعالان فناور این شرکت دانش بنیان توانستند سنتز ماده موثره دارویی ایمیکویمود را با یک ششم قیمت وارداتی در ایران بومی سازی کنند.
دادگر افزود: میزان مصرف سالانه ماده موثره ایمیکویمود در ایران حدود ۱۵ کیلوگرم است.منبع:

1400/08/03
09:25:42
0.0 / 5
637
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آزینیک