شهرکتهای دانش بنیان چهارمحال و بختیاری ۱۳۳ میلیارد تومان محصول فروختند

شهرکتهای دانش بنیان چهارمحال و بختیاری ۱۳۳ میلیارد تومان محصول فروختند

ایرنا- رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری تعداد شرکتهای دانش بنیان و فناور رشد یافته این استان را 74 مورد اعلام نمود و اظهار داشت: این شرکتها در سالجاری 133 میلیارد و 500 میلیون تومان محصولات خودرا به فروش رسانده اند.


اسماعیل پیرعلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: همین طور گردش مالی این شرکتها ۲۴۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.
وی با اعلان اینکه شرکت های دانش بنیان این استان تا حالا موفق به تولید ۲۷۵ دانش فنی شده اند، گفت: از این تعداد ۹۷ دانش فنی تجاری سازی شده است.
رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری با اشاره به استقرار ۴۱ هسته و ۲۴ واحد مرکز رشد در استان، اشاره کرد: از مجموع شرکت های دانش بنیان استان، ۲ شرکت خلاق است و ۳۸ شرکت نیز دارای مجوز از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.
پیرعلی در ادامه با اشاره به اعطای ۷۳ میلیارد تومان تسهیلات به شرکت های دانش ‎بنیان این استان، اضافه کرد: این تسهیلات در مسافرت اخیر مدیر امور مجلس و ذینفعان صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری به استان، به ۱۵ شرکت دانش بنیان استان اختصاص یافت.
وی اظهار داشت: صندوق نوآری و شکوفایی در امتداد پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان خدماتی نظیر تسهیلات سرمایه در گردش، نمونه سازی، اشتغال پایدار، تامین فضای کاری و تولید صنعتی ارائه می دهد.
به گزارش آزینیک به نقل از خبرگزاری ایرنا، شرکت های دانش ‎بنیان چهارمحال و بختیاری برای حدود ۹۰۰ نفر در این استان اشتغالزایی کرده است.
پارک علم و فناوری استان در مساحت ۲۰ هزار مترمربع گسترش یافته است.


1400/08/02
12:46:38
0.0 / 5
590
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
آزینیک