نخستین جت تجاری با قابلیت پرواز بی توقف تولید شد

نخستین جت تجاری با قابلیت پرواز بی توقف تولید شد

شرکت هوندا از تولید هوندا جت ۲۶۰۰ اطلاع داده که نخستین هواپیمای جت تجاری با قابلیت پرواز بدون توقف بر فراز کل خاک آمریکاست.به گزارش آزینیک به نقل از نیواطلس، مقرر است نمونه مفهومی این هواپیمای جدید در نمایشگاه هوانوردی لاس وگاس ارائه شود.
هوندا تولید جت های تجاری خویش را از سال ۱۹۹۷ شروع کرده است. مدل ۲۶۰۰ دارای بدنه کامپوزیتی مشابه با مدلهای قبلی است. برد این هواپیما به ۴۸۶۱ کیلومتر می رسد و حداکثر سرعت آن ۸۳۳ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
حداکثر ارتفاع پروازی این هواپیما ۱۴ هزار متر و مصرف سوخت آن ۴۰ درصد بیشتر از یک جت متوسط است. این محصول ۲۰ درصد کمتر از یک جت سبک معمولی آلایندگی دارد. زمان ارائه مدل نهایی این محصول هنوز معلوم نیست.
این جت تجاری توان حمل ۱۰ نفر و یک مهماندار را دارد و چینش داخلی کابین آن به سه شکل متفاوت صورت می گیرد. هدایت این هواپیما بوسیله ی یک خلبان و یک کمک خلبان انجام می شود. هر چند امکان پرواز آن بوسیله ی یک خلبان با استفاده از سیستم های پیشرفته خودکار هم وجود دارد. همچون این سیستم ها میتوان به رابط کاربری با فناوری سطح بالا و سیستم های الکتریکی و خودکار متنوع اشاره نمود.


منبع:

1400/07/26
08:48:59
0.0 / 5
828
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آزینیک