فضانوردان اسپیس ایکس 6 ماه در ایستگاه فضایی اقامت می کنند

فضانوردان اسپیس ایکس 6 ماه در ایستگاه فضایی اقامت می کنند

آزینیک: فضانوردان ماموریت کرو- 3 اسپیس ایکس در کپسول کرو دراگون درحال گذراندن پروسه آموزش و آماده شدن برای ماموریت جدید خود هستند.


به گزارش آزینیک به نقل از خبرگزاری ایرنا، فرمانده "راجا چاری" و خلبان "توماس مارشبورن" به همراه متخصصان ماموریت "کایلا بارون" و "ماتیاس مورر" در این ماموریت حضور خواهند داشت و طی آن به مدت شش ماه در ایستگاه فضایی بین المللی زندگی و کار خواهند کرد.
زمان پرتاب ماموریت کرو-۳ اسپیس ایکس، ۳۰ اکتبر ساعت ۲: ۴۳ بامدادان به وقت منطقه زمانی شرقی (۱۰: ۱۳ به وقت تهران) خواهد بود.
این نخستین پرواز فضایی بارون، چاری و ماورر و سومین پرواز مارشبورن خواهد بود. مارشبورن قبلا بعنوان عضوی از ماموریت شاتل فضایی STS-۱۲۷ در سال ۲۰۰۹ و اکسپدیشن ۳۴/۳۵ در داخل ایستگاه فضایی فعالیت داشت که این ماموریت در سال ۲۰۱۳ به انتها رسید.
چاری پیش از فضانورد شدن بعنوان سرهنگ نیروی هوایی آمریکا خدمت می کرد و بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ ساعت کار با هواگرد سبک را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است. چاری همین طور برای عضویت در تیم آرتمیس انتخاب شده بود و می توانست در سال ۲۰۲۴ به ماه برود.
به گزارش آزینیک به نقل از خبرگزاری ایرنا، قبل از این نیز فضاپیمای باری دراگون ۲۹ آگوست (۷ شهریورماه) از پایگاه کندی پرتاب شد و ۳۰ آگوست (۸ شهریورماه) در ایستگاه فضایی بین المللی پهلو گرفت. این فضاپیما بیست و سومین ماموریت باری تجاری اسپیس ایکس برای تامین تجهیزات و لوازم مورد نیاز ایستگاه بود.


منبع:

1400/07/24
12:51:29
0.0 / 5
660
تگهای خبر: آموزش , تجاری , متخصص
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آزینیک