توسط یك شركت دانش بنیان؛

یک ماده اساسی برای رشد طیور تولید شد

یک ماده اساسی برای رشد طیور تولید شد

به گزارش آزینیک محققان در یک شرکت دانش بنیان کولین کلراید که ماده اساسی برای رشد طیور است را به تولید رساندند.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی و فناوری، مرتضی یوسفی عضو هیات مدیره یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: بعد از تحقیقات گسترده در این شرکت موفق به تولید «کولین کلراید» بعنوان یک ماده مغذی ضروری برای رشد مطلوب حیوانات بخصوص طیور شدیم و به زودی کارخانه تولید انبوه آن راه اندازی می شود.
وی با اشاره به اینکه کولین کلراید مکمل غذای دام است که تاییدیه دانش بنیان کسب کرده است، اظهار داشت: این محصول در خلوص بالا کاربرد دارویی هم دارد و می تواند در عرصه درمانی هم به کار گرفته شود. در این راستا نیاز است تا کولین کلراید به خلوص حدود ۹۸ درصد برسد. جهت استفاده از کولین کلراید برای ترکیب کردن با ذرت و نهاده دامی این محصول به خلوص حدود ۷۰ درصد می رسد.
این فعال دانش بنیان تصریح کرد: کمبود کولین کلراید علاوه بر کاهش رشد، در طیور سبب بروز پروسیس می شود ازاین رو تولید این ماده می تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد.
یوسفی اضافه کرد: سالانه حدود ۱۲ هزار تن کولین کلراید وارد کشور می شود که با راه اندازی کارخانه تولید کولین کلراید میتوان در این حوزه به سمت خودکفایی حرکت کرد. قیمت هر کیلو از این محصول حدود ۵ دلار است اما در این شرکت با قیمتی حدود یک دلار تولید می شود.

1400/07/22
14:14:17
0.0 / 5
697
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آزینیک