سامانه ترکیبی احراز هویت و تشخیص زنده بودن فرد ایران ساخت شد

سامانه ترکیبی احراز هویت و تشخیص زنده بودن فرد ایران ساخت شد

یک شرکت دانش بنیان موفق به ساخت سامانه ترکیبی احراز هویت و تشخیص زنده بودن فرد بر مبنای چهره و اثر انگشت به صورت آنلاین و تحت وب شد که همگی در چارچوب یک سامانه مشترک به مشتری ارائه می شود.


به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پیشرفت های زیادی در زمینه فناوری در تشخیص هویت حاصل شده است و الان محصولات ایران ساخت این حوزه کار تشخیص را آسان کرده اند.
محصولاتی که در شرکت دانش بنیان ایرانی تولید شده اند از دقتی بالا برخوردار می باشند و تاکنون، ۱۰ میلیون اپلت اثر انگشت تجاری سازی شده و به فروش رسیده است.
محمدرضا نوروزی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درمورد مهم ترین محصول دانش بنیان این شرکت اظهار داشت: سامانه ترکیبی احراز هویت و تشخیص زنده بودن فرد برمبنای چهره و اثر انگشت بصورت آنلاین و تحت وب، حاصل ترکیب سه بخش تشخیص چهره، اثرانگشت و زنده بودن است که همگی در قالب یک سامانه مشترک به مشتری ارائه می شود.
وی بیان کرد: این نسخه، نسبت به نمونه های موجود و پیشین، پیشرفته تر است و بااینکه نسخه ساده تشخیص چهره قبلا هم وجود داشته اما با توسعه فناوری و تجاری سازی ایده های نوآورانه، این محصول حالا بهبود یافته است.
این فناور افزود: هر دو محصول تشخیص چهره و اثرانگشت، دانش بنیان شناخته شده و بخش تشخیص زنده بودن فرد، از سال ۱۳۹۴ تحت توسعه و تحقیق قرار گرفته و هم اکنون نسخه بالغ آن در ترکیب با دو محصول تشخیص چهره و اثر انگشت، ارائه شده است.
نوروزی اظهار داشت: پایلوت تشخیص زنده بودن ایران ساخت، این توانایی را دارد که ۱۰۰ هزار نفر در روز را ظرف ۴۵ روز و همین طور یک پایلوت یک میلیون نفر در روز را ظرف ۷۵ روز انجام دهد.
وی اضافه کرد: این محصول ایران ساخت از نرم افزارها و ابزارهای داخلی استفاده می نماید و می تواند در حالت ساده بر روی مرورگر انجام شده و مستقل از سیستم عامل بر روی همه پلت فرم ها اجرا شود، همین طور نسخه تحت اندروید این محصول نیز ارائه شده که می تواند صدا را بعنوان فاکتور تکمیلی برای تشخیص زنده بودن انتقال دهد.
وی تصریح کرد: مهم ترین مزیت این محصول آنست که تمامی مقایسه ها و تاییدات در کمتر از یک دقیقه انجام می شود، اگر دستورها به درستی ارائه شود، فرد را زنده محسوب کرده و ضمناً تصویر چهره را با تصویر قدیمی که هنگام صدور کارت ملی دریافت شده مقایسه می کند.
نوروزی با یادآوری این که نمونه مشابه خارجی برای تشخص چهره وجود دارد ولی ترکیب آن با اثر انگشت در بازار نیست، بیان کرد: به شدت به فکر صادرات هستیم و امیدواریم بوسیله واسطه هایی بتوانیم محصول را در این کشورها ارائه دهیم.


منبع:

1400/07/19
11:06:38
0.0 / 5
754
تگهای خبر: آنلاین , اپل , اندروید , تجاری
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آزینیک