اسپری نانویی با دوکاربرد هم زمان ضدعفونی و ترمیم زخم تولید شد

اسپری نانویی با دوکاربرد هم زمان ضدعفونی و ترمیم زخم تولید شد

به گزارش آزینیک یک شرکت ایرانی فعال در زمینه نانو، موفق شد اسپری ضدعفونی کننده حاوی نانوذرات نقره تولید و به بازار عرضه نماید که برای ضدعفونی کردن و ترمیم زخم قابل استفاده می باشد.


به گزارش ستادویژه توسعه فناوری نانو، مهدی قهرمان ترمه مدیرعامل این شرکت نانویی اظهار داشت: در این محصول به علت وجود نانوذرات نقره، اکسیژن فعال ساخته شده که باعث تخریب غشای سلولی میکرواورگانیسم ها می شود. این اسپری می تواند روی باکتری های گرم مثبت و گرم منفی در موضع زخم تأثیر بگذارد. همینطور از رشد و تکثیر باکتری ها در محل زخم جلوگیری و به روند التیام زخم و شکل گیری بافت جدید کمک شایانی کند.
وی بیان نمود: این اسپری بر خلاف اغلب پمادهای زخم و سوختگی که باعث تحریک، سوزش، درد و خارش در محل زخم می شوند، عاری از این نوع عوارض جانبی است.
قهرمان ترمه افزود: یکی از مزیت های این اسپری آن است که از نانوذرات فلزی برای ایجاد خاصیت ضدعفونی کنندگی استفاده می شود، در حالیکه یون های نقره به سرعت جذب خون شده و از بدن خارج می شود، این نانوذرات فلزی، روی سطح زخم باقی مانده و علاوه بر ایجاد خاصیت ضدعفونی کنندگی، به ترمیم زخم هم کمک می نماید.
وی اظهار داشت: نانوذرات مورد استفاده در این محصول در خود شرکت تولید می شود، در واقع هم نانوذرات را تولید می نماییم و هم از آن برای ساخت اسپری استفاده می نماییم. به علت نوع فرمولاسیون این محصول، غلظت نانوذرات در آن خیلی کم بوده و در عین حال اثربخشی محصول بسیار بالا است. دو دانشگاه بعنوان پشتیبان فنی به ما کمک می کنند و از حمایت های علمی این دو دانشگاه بهره مند هستیم.
این پژوهشگر خاطرنشان کرد: این محصول به تولید انبوه رسیده و وارد بازار شده است. افغانستان یکی از مشتریان این اسپری است. هم اکنون در بیشتر شهرهای بزرگ داخل کشور، نمایندگی فروش داریم و این محصول به آسانی قابل تهیه است. فقط در تهران ماهانه ۲ هزار اسپری نانویی به فروش می رسد.


منبع:

1400/07/13
12:02:26
0.0 / 5
593
تگهای خبر: دانشگاه , فروش , فناوری , كاربر
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزینیک