پروتکل درمانی دقیقی برای تشخیص بیماری های مغزی عرضه شد

پروتکل درمانی دقیقی برای تشخیص بیماری های مغزی عرضه شد

به گزارش آزینیک محققان کشور محصولی ایران ساخت برای تشخیص و درمان بیماری های در رابطه با روان و بیماری های مغزی تولید کردند.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی و فناوری، پروتکل درمانی برای بیماری های در رابطه با مغز، برنامه ای جامع است که تصاویر سیستم مغز و اعصاب را ارزیابی می نماید و بعد از آن نحوه درمان دقیق متناسب با هر فرد را عرضه می دهد.
با تصویربرداری از مغز و اعصاب مجموعه ای از داده ها از هر فرد به دست می آید که شامل تصاویر ساختاری، عملکردی و ارتباطات ساختاری و عملکردی است. این تصاویر به کمک ام آر آی (یکی از روش های پیشرفته تصویربرداری) ثبت می شود و بعد از ارزیابی نواحی صدمه دیده در هر بیمار مشخص می شود.
سـپس براسـاس خصوصیت هـای فـردی هـر بیمـار ماننـد نـوع بیمـاری، ناحیـه آسـیب دیـده در مغـز و حتـی شـکل سـر، پروتـکل درمانـی مناسـب بـرای او پیشـنهاد شــده و تحــت درمــان قــرار می گیــرد.
این برنامه بعنوان ابزار کمک تشخیصی در خدمت متخصصان بالینی قرار می گیرد تا تشخیصی دقیق تر داشته باشند. عرضه خدمات تشخیصی، تشخیص افتراقی بین بیماری ها و عرضه درمان موثرتر از قابلیت های این برنامه ایران ساخت است.
محققان در تولید آن از همگرایی فناوری ها استفاده کردند و متخصصان حوزه های مختلف در کنار یکدیگر قرار گرفتند تا با کنار هم قرار دادن دانش و علم این محصول درمانی تولید شود. هوش مصنوعی یکی از فناوری های به کار رفته در آن است.

1400/07/12
10:09:52
0.0 / 5
657
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آزینیک