بودجه 21 میلیون دلاری استرالیا برای حفاظت از کوسه ها با پهپاد

بودجه 21 میلیون دلاری استرالیا برای حفاظت از کوسه ها با پهپاد

مقامات ایالت نیوساوت ولز استرالیا قصد دارند بودجه ای ۲۱.۴ میلیون دلاری را به اجرای یک برنامه مدیریت کوسه ها و حفاظت از آنها با استفاده از پهپاد اختصاص دهند.به گزارش آزینیک به نقل از زد دی نت، پیش از این ۸ میلیون دلار استرالیا، بودجه اولیه به این طرح اختصاص داده شده بود. اجرای این برنامه از سال قبل با هدف کاهش حملات کوسه ها، نجات جان آنها در مقابل خطرات و هم حفاظت از گونه های مختلف آبزیان شروع شده بود.
برنامه مورد اشاره بزرگترین طرح مدیریت کوسه ها در جهان است که با استفاده از پهپاد انجام می شود. از این طریق شناسایی کوسه ها راحتتر انجام می شود و ارسال اخطار در این حوزه به صورت آنی امکان دارد. یکی از مزایای دیگر اجرای این طرح کنترل شرایط حاد و وخیم در سواحل و ارسال پیام اخطار فوری در مورد حملات کوسه هاست.
در قالب طرح مورد اشاره ۱۷۰ پهپاد برای کنترل ۵۰ نقطه ساحلی حساس به کار گرفته می شوند. استرالیا همچون نقاط جهان است که خطر حملات کوسه ها در بعضی سواحل آن به شکل جدی وجود دارد. پیش از این در بعضی نقاط استرالیا از پهپاد برای شناسایی کروکودیل ها، اخطار به افراد در معرض خطر و پیشگیری از حمله به این حیوانات استفاده شده بود.


منبع:

1400/06/31
12:18:09
0.0 / 5
702
تگهای خبر: هاست
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آزینیک