اعطای ۱۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات به دانش بنیان ها در ۴ سال قبل

اعطای ۱۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات به دانش بنیان ها در ۴ سال قبل

به گزارش آزینیک معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری اعلام کرد، این صندوق در دوره سوم استقرار هیات عامل خود (از آذر سال 97 تاکنون)، بیشتر از 17 هزار میلیارد تومان تسهیلات به شرکتهای دانش بنیان اعطا کرده است.


به گزارش آزینیک به نقل از خبرگزاری ایرنا، سیاوش ملکی فر با بیان این خبر اضافه کرد: هم اکنون ۶۲۶۳ شرکت دانش بنیان در کشور فعال می باشند که در زمینه های مختلف فناوری، محصولات و خدمات پیشرفته ای را به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می کنند و برخی نیز وارد بازارهای بین المللی شده اند.
وی اظهار داشت: صندوق نوآوری و شکوفایی طبق قانون پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان، وظیفه پشتیبانی از این شرکتها را برعهده دارد، بطوریکه شرکت هایی که به مرحله صادرات رسیده اند را بوسیله ابزارهای تامین مالی و شرکت هایی که محصول تولید شده دارند اما موفق به صادرات نشدند را با ابزار تسهیلات و سرمایه گذاری کمک می نماید.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اینکه، صندوق نوآوری طبق قانون برای پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان تشکیل شده است اضافه کرد: هم اکنون بیش از ۷۰ خدمت در چهار قالب تسهیلات، ضمانت نامه ها، سرمایه گذاری و توانمندسازی به شرکت های دانش بنیان ارائه می کند.
ملکی فر همین طور با اشاره به اعطا بیش از ۱۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات به دانش بنیان ها از آذر سال ۱۳۹۷ تا حالا اشاره کرد: همین طور از آذر سال ۱۳۹۷ تا اختتام تیر امسال، تعداد ۲۴۱۵ فقره ضمانت نامه به مبلغ ۵۳۸۰ میلیارد تومان بوسیله بانکهای عامل برای شرکت های دانش بنیان صادر گردیده است.
وی اظهار نمود: با دریافت این ضمانت نامه ها شرکت های دانش بنیان موفق به انعقاد بیش از ۲۶ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان قرارداد با دستگاه های اجرائی و کارفرمایان دولتی شدند. در بحث صدور ضمانت نامه ها، فرایندهای کاری بازبینی شده و میانگین زمان صدور ضمانت نامه به کمتر از یک هفته کم شده است.
ملکی فر بسته خدمات صادراتی صندوق نوآوری و شکوفایی را شامل توانمندسازی، شبکه های صادراتی و تامین مالی صادراتی نام برد و اظهار داشت: توانمندسازی صادراتی نیز شامل آموزش و مشاوره صادراتی، گرفتن استانداردها و مجوزهای تخصصی و صادراتی و حفاظت از مالکیت فکری است. شبکه سازی صادراتی نیز شامل پشتیبانی از حضور مستقل شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های خارجی، پشتیبانی از حضور شرکت های دانش بنیان در پاویون نمایشگاه های خارجی، پشتیبانی از حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های دائمی خارجی، برگزاری رویدادهای یکشنبه های صادراتی است.
وی اضافه کرد: کمک های توسعه ای و تامین مالی صادراتی شامل راه اندازی صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر مشترک با نهادهای متناظر/مشابه، تامین مالی شرکتها و پروژه های صادراتی در قالب انواع تسهیلات و سرمایه گذاری، اعطای تسهیلات نمونه سازی، اعطای تسهیلات راه اندازی خط مونتاژ در خارج از کشور و اعطای تسهیلات جایزه صادراتی است.
ملکی فر اشاره کرد: راه اندازی خط مونتاژ در خارج از کشور از تازه ترین تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت های دانش بنیان است.
وی با اعلان اینکه صندوق نوآوری از اعزام و پذیرش هیات تجاری از سایرکشورها حمایت می کند، تصریح کرد: صندوق نوآوری ۹۰ درصد هزینه های اعزام هیات تجاری به کشورهای مختلف را تقبل می کند.


1400/06/28
20:44:29
0.0 / 5
604
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آزینیک