نخبگان افغان جذب پارک فناوری پردیس می شوند

نخبگان افغان جذب پارک فناوری پردیس می شوند

به گزارش آزینیک پارک فناوری پردیس اعلام نمود: زمینه تاسیس استارتاپ توسط کارآفرینان افغان و اشتغال نخبگان افغان در شرکت های فناور مستقر در پارک فراهم گشته است.


به گزارش پارک فناوری پردیس، باتوجه به ناپایداری شرایط سیاسی و اجتماعی در کشور افغانستان و برای یاری آنها در جهت ادامه فعالیت ­های حرفه ­ای خود در زمینه فناوری و نوآوری و در امتداد اهداف بین ­المللی و دیپلماسی فناوری، پارک فناوری پردیس فرصت­ های محدودی را برای جذب جوانان نخبه و کارآفرین افغانستانی برای کارآفرینی و تأسیس استارت آپ یا اشتغال در شرکت­ های فناور مستقر در پارک فراهم نموده است.
این دسته از افراد می توانند در قالب "انتقال یا تأسیس استارت آپ در زمینه فناوری و نوآوری" یا "اشتغال به کار در شرکت ­های فناور مستقر در پارک فناوری پردیس" در این پروسه قرار گیرند.
امکانات و حمایت های این طرح مشمول "متقاضیان تأسیس یا انتقال استارتاپ" می شود.
به متقاضیان نوآوری افغانستان فضای کاری رایگان به مدت یک سال در فضای کاری اشتراکی پارک، اسکان رایگان به مدت سه ماه در یکی از خوابگاه ­های دانشجویی اطراف پارک، تسهیل گرفتن ویزا از کنسولگری­ های جمهوری اسلامی ایران در افغانستان و همین طور کارت اقامت، تسهیل در امور قانونی مربوطه همچون ثبت شرکت، گرفتن مجوز سرمایه گذاری خارجی، صدور معرفی نامه دریافت پروانه اشتغال اتباع خارجی برای کارکنان افغانستانی شاغل در استارت آپ و ارائه خدمات و حمایت­ های تجاری­ سازی پارک فناوری پردیس ارائه خواهد شد.
متقاضیان نوآوری افغانستانی برای تأسیس استارتاپ در پارک فناوری پردیس لازم است فرم درخواست را دانلود و تکمیل کرده و همراه با مدارکی چون تصویر پاسپورت اعضای تیم، رزومه افراد تیم، تصویر مدرک تحصیلی افراد تیم، کاتالوگ، بروشور یا هر توضیحات تکمیلی درباب استارت آپ خود (در صورت وجود) و تصویر ثبت اختراع، گواهینامه، جوایز علمی و... (در صورت وجود) به ایمیل پارک به آدرس info@techpark.ir ارسال نمایند.
ظرفیت پذیرش استارتاپ­ های افغانستانی در پارک هم اکنون ۲۰ تیم و مهلت اقدام تا اختتام ماه سپتامبر ۲۰۲۱ اعلام شده است.
حضور شرکت ­ها و استارت آپ ­های تأسیس شده توسط شرکت­ های خارجی در پارک ها و بین المللی سازی فعالیت و بازار شرکتها از اهداف تأسیس پارک ها در جهان محسوب می­ شود.
بر این اساس هم اکنون نیز ده ها نیروی خارجی در شرکت های پارک پردیس مشغول به کار هستند و هفت شرکت نیز سهامداران خارجی دارند.



منبع:

1400/06/17
12:37:43
0.0 / 5
648
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
آزینیک