افزایش تیراژ تولید جعبه هیدرولیک فرمان خودرو با حمایت صندوق نوآوری

افزایش تیراژ تولید جعبه هیدرولیک فرمان خودرو با حمایت صندوق نوآوری

آزینیک: یک شرکت دانش بنیان داخلی با استفاده از تسهیلات صندوق نوآوری وشکوفایی با افزایش تولید و عرضه جک هیدرولیک فرمان، باعث بالا رفتن تیراژ تولید جعبه فرمان هیدرولیک در کشور شد.


به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری وشکوفایی، نظام علی علی نژاد قائم مقام و عضو هیات مدیره این شرکت دانش بنیان در مورد کارکرد و خصوصیت های سیستم هیدرولیک فرمان خودرو اظهار داشت: با وجود فعالیت ۲۵ ساله صنایع خودروسازی برای هیدرولیک کردن فرمان خودرو های تولیدی، ۸۰ تا ۸۵ درصد وزنی سیستم فرمان هیدرولیک خودرو شامل شیر مقسم فرمان، جک هیدرولیک و پمپ وارداتی بوده است، الباقی قطعات هم توسط شرکتهای داخلی تولید و تأمین شده است.
وی بیان نمود: برای نخستین بار این شرکت دانش بنیان موفق به راه اندازی خط تولید با خودکفایی بالای ۹۵ درصد جک هیدرولیک فرمان و راه اندازی خط تولید آزمایشی شیر مقسم هیدرلیک فرمان با پیچیدگی در تکنولوژی تولید و سخت افزار مورد نیاز شده است. تولید کیفی با قیمت و شرایط رقابتی همچون خصوصیت های این محصول است.
علی نژاد اضافه کرد: با شروع تحریم های دوره اول استکبار جهانی و محدویت های نسبی بوجود آمده مصمم به خودکفایی و داخلی سازی مجموعه های حساس فوق در سیستم هیدرولیک فرمان خودرو در ایران شدیم، اما به علت نبود حمایت های قراردادی، مالی، اقتصادی و برنامه ای به سبب ایمنی قطعات در خودرو، این مساله سبب تأخیر و کندی روند خودکفایی شده است.
قائم مقام و عضو هیات مدیره این شرکت در مورد صادرات این محصول دانش بنیان اظهار داشت: ظرفیت های بوجود آمده فعلاً در حد نیازهای داخلی کشور است. با توسعه و توانمندسازی مجموعه، در صورت حمایت های بیشتر از راه مبادی ذیربط امکان صادرات فراهم خواهد بود.
علی نژاد در مورد تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی برای ساخت و تولید جعبه هیدرولیک فرمان اظهار داشت: صندوق نوآوری برای تولید و عرضه جک هیدرولیک فرمان وام سرمایه در گردش به این شرکت تخصیص داد که موجبات افزایش تولید و گسترش بازار را فراهم نمود. این شرکت در تلاش است با جذب مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی مبادرت به راه اندازی فاز تولید صنعتی شیر هیدرولیک فرمان برای رفع نیازمندی صنایع خودروسازی کند.
وی پروژه سیستم هیدرولیک فرمان را جزو تکنولوژی های هایتک و برتر دانست و اظهار داشت: موفق شدیم این مجموعه را به صورت ایرانی و بومی تولید نماییم، اما در تولید هیدرولیک فرمان به امکانات و سخت افزارهای بسیار مخصوص برای تولید این محصول نیاز داریم که با حل مشکل و جایگزینی آن به صورت بومی امکان راه اندازی و توسعه تولید را خواهیم داشت.
قائم مقام و عضو هیئت مدیره این شرکت دانش بنیان ضمن اشاره به این که مصرف کننده نهایی جعبه هیدرولیک فرمان، شرکتهای ایران خودرو و سازه گستر سایپا هستند، بیان نمود: تولیدات جاری شرکت در جعبه فرمان خودرو های پژو، سمند، پژو پارس و دنا مورد استفاده قرار می گیرد.


منبع:

1400/06/16
11:03:20
0.0 / 5
737
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آزینیک