محاسبه قیمت بیمه بدنه ما

محاسبه قیمت بیمه بدنه ما

شرایط بیمه بدنه رد هرکدام از شرکت های بیمه متفاوت است، اما بهترین بیمه بدنه برای هر فرد بستگی به شرایط مالی و نیازهای آن فرد بستگی دارد.


بدنه ماشین خود را در شهر های شلوغ بیمه کنید!

تاریخچه بیمه بدنه:

بعد از جنگ جهانی اول تعداد اتومبیل ها در اروپا برای جابجایی مسافران و جابجایی بار و سفر افزایش یافت؛ در کنار افزایش تعداد اتومبیل ها تصادفات رانندگی هم افزایش چشمگیری داشت زیرا جاده ها و محل های رفت و آمد خودروها استاندارد و مناسب نبودند و یکی از دغدغه های رانندگان و دارندگان خودروها خسارات مالی بود که به خودروها وارد می شد و باید آن را در زمان تصادف پرداخت میکردند. به دنبال این موضوع برای اولین با قانونی تحت عنوان « قانون ترافیک جاده ای» به صورت اجباری برای همه دارندگان خودروها در ایتالیا به تصویب رسید. این قانون و بیمه نامه آن برای جبران خسارت اشخاص ثالث بود؛ البته در همان سال برای تکمیل پوشش های بیمه اتومبیل، بیمه نامه بدنه هم ایجاد شد.

بیمه بدنه در شهرهای پر رفت و آمد:

در شهر هایی که تعداد ساکنین زیادی دارد و یا مسافران زیادی به آنجا  رفت آمد میکنند مانند: رشت، تهران، اصفهان، شیراز، اهواز و... تعداد تصادفات رانندگی چه در خود شهر و چه در جاده هایی که به شهر منتهی میشوند بسیار زیاد است. البته این موضوع دلیل بر این نمیشود که در شهرهای کوچک تصادفات رانندگی رخ نمیدهد؛ هر کجا که خودرو باشد احتمال خطر تصادف چه با دیگر ماشین ها و یا چه بر اثر برخورد با شئ دیگری وجود دارد. صدمات ناشی از تصادف با خودرو ها به دو بخش جانی و مالی تقسیم میشود که برای هرکدام بیمه نامه ای جداگانه وجود دارد که یکی بیمه شخص ثالث است و خسارات جانی را پوشش میدهد و دیگری بیمه بدنه است که خسارات مالی را پوشش میدهد. در بین این دو بیمه شخص ثالث برای هر ماشینی ضروری است و همه خودروها باید آن را داشته باشند و نیز نرخ ثابتی در تمامی شرکت های بیمه ای دارد؛ ولی بیمه بدنه یک بیمه اختیاری است که قیمت خرید آن ازشرکت های بیمه ای مختلف، متفاوت است.

با وجود بالا رفتن نرخ تورم و همچنین بالا رفتن قیمت ارز در ایران قیمت ماشین هم به طبع بالا رفته است و همین باعث شده تا در صورت بروز حادثه و صدمه دیدن بدنه ماشین صاحبان آن مجبور به پرداخت هزینه های گزاف برای تعمیر و برطرف کردن خسارت های وارده باشند. در ضمن در هنگام تصادف در صورت مقصر شناخته شدن مجبور به پرداخت خسارت طرف مقابل نیز میباشند. در بیمه بدنه شخص بیمه گذار که صاحب ماشین است میتواند با پرداخت مبلغ کم وسیله نقلیه خود را برای یکسال تمام بیمه کند و همچنین اگر از آن بیمه در طول سال استفاده نکرد میتواند در سال بعد تخفیف مناسبی را برای خرید مجدد بیمه بدنه از شرکت های بیمه ای دریافت کند و هر چه قدر میزان سال های بدون خسارت آن خودرو بیشتر باشد تخفیفاتی که شاملش میشود بیشتر خواهد بود. البته نکته مهم در زمان خرید بیمه بدنه از شرکت های بیمه، پرداخت خسارت و نرخ بیمه نامه بیمه بدنه است. برای مثال در شرکت بیمه ما؛ بیمه شدگان میتوانند به راحتی و در کمترین زمان میزان خسارت وارد شده به ماشین خود را از شعبه های پرداخت خسارت محل سکونت خود دریافت کنند و البته نرخ حق بیمه این شرکت نسبت به دیگر شرکت های بیمه در چند سال اخیر بسیار مناسب تر بوده و همین باعث شده تا بیمه گذاران بیشتری را به خود جذب کند.

پوشش های بیمه بدنه:

پوشش های بیمه بدنه در تمامی شرکت های بیمه یکی است اما مبلغ آنها متفاوت است. پوشش های اصلی بیمه بدنه شامل: آتش سوزی، صاعقه، سرقت کلی خودرو، انفجار، حادثه، واژگونی میشود و پوشش های فرعی بیمه نامه که برای دریافت آنها باید مبلغ را پرداخت کرد شامل: پاشیدن اسید و مواد شیمیایی، سرقت در جای کلیه لوازم خودرو، نوسانات ارزش بازار، سیل، زلزله و آتشفشان، سرقت در جای قطعات، کشیدن میخ و اشیای مشابه روی بدنه خودرو، ایاب و ذهاب، حذف فرانشیز می باشد. هنگامی که خسارتی رخ میدهد بیمه گذار باید در کوتاه ترین زمان ممکن که حداکثر آن به 5 روز کاری میرسد به شرکت بیمه مورد نظر اطلاع دهند. براساس اینکه خسارتی که وارد شده جزئی است یا کلی روند پرداخت خسارت و مدت زمان آن متفاوت است. شرکت بیمه ما، از معدود شرکت های بیمه ای است که خسارت وارد شده به خودرو بیمه گذار را در کوتاه ترین زمان ممکن پرداخت میکند از این رو هرروزه به تعداد بیمه گذاران، بیمه بدنه این شرکت افزوده میشود.

مدارک لازم برای پرداخت خسارت بیمه بدنه:

  • ارائه کروکی یا گزارش مقامات انتظامی به شعب پرداخت خسارت
  • ارائه اصل بیمه نامه بدنه معتبر در زمان حادثه به شعب پرداخت خسارت
  • ارائه اصل بیمه نامه ثالث معتبر در زمان حادثه به شعب پرداخت خسارت
  • ارائه اصل کارت مالکیت یا سند مالکیت خودرو به شعب پرداخت خسارت
  • ارائه اصل گواهینامه راننده مورد بیمه ، هنگام حادثه به شعب پرداخت خسارت
  • ارائه کارت ملی راننده مقصر حادثه به شعب پرداخت خسارت

بهترین بیمه بدنه خودرو:

شرایط بیمه بدنه رد هرکدام از شرکت های بیمه متفاوت است، اما بهترین بیمه بدنه برای هر فرد بستگی به شرایط مالی و نیازهای آن فرد بستگی دارد. مثلا بعضی از افراد فقط به دنبال ارزان بودن بیمه بدنه خود هستند و بعضی های دیگر پوشش های بیمه بدنه برای آنها مهم است. مهمترین مورد در بیمه بدنه که برای اکثر افراد مهم است سهولت در دریافت خسارت ها و سریع بودن روند پرداخت خسارت است. در بین شرکت های بیمه ای قدیم و جدید بیمه ما؛ تمامی این موارد را دارد و میتواند از هر لحاظ بیمه گذاران خود را راضی نگهدارد. حتی تخفیف هایی که ارائه میدهد بسیار بیشتر از دیگر شرکت های بیمه ای است  و البته استعلام گرفتن بیمه نامه و تمدید بیمه نامه بدنه از این شرکت بسیار آسان است و نیازمند صرف وقت زیادی نیست. نرخ بیمه بدنه، بیمه ما برای ماشین های خارجی که قیمت بالایی دارند بسیار قیمت مناسبی دارد و با پرداخت هزینه کمتر نسبت به دیگر بیمه ها میتوانید به راحتی بیمه بدنه خود را دریافت نمایید.

میتوانید برای آشنایی بیشتر با بیمه نامه بدنه خودرو، شرکت بیمه ما به سایت www.bimema.ir  مراجعه کنید و در صورت نیاز به راحتی مشاوره اولیه دریافت کنید.

 

1400/06/10
23:31:15
0.0 / 5
653
تگهای خبر: رپورتاژ , سایت , خدمات
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آزینیک