توسعه اقدامات دانش بنیانی و نوآورانه در جهت اکتشافات آبهای ژرف

توسعه اقدامات دانش بنیانی و نوآورانه در جهت اکتشافات آبهای ژرف

به گزارش آزینیک بر مبنای اعلام معاونت علمی و فناوری، تفاهمنامه ای در جهت توسعه اقدامات دانش بنیانی و نوآورانه برای اکتشافات آبهای ژرف منعقد شد.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی و فناوری، بامداد امروز، تفاهمنامه سرمایه گذاری در حوزه آب های ژرف در محل معاونت علمی و فناوری با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری، نادر قلی ابراهیمی دبیر کارگروه تخصصی توسعه فناوری های آب، خشکسالی فرسایش و محیط زیست معاونت علمی، دکتر اسماعیل قادری فر رئیس مرکز فناوریهای راهبردی معاونت علمی و فناوری، احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان و مدیرعامل یک بانک منعقد شد.
بستر سازی، نهادینه کردن و مستندسازی انجام مطالعات و تحقیقات در رابطه با مبحث تفاهمنامه، بهره برداری از آب های تجدید پذیر در محدوده طرح، شناسایی و انتقال فناوری های پیشرفته شناسایی آبخوان های پی سنگی و هم کمک به بومی سازی دانش های فنی در ارتباط با بهره برداری آب های ژرف منطقه همچون محورهای این تفاهمنامه به حساب می آید.
این تفاهمنامه در جهت تسهیل گری و پشتیبانی از توانمندی فناوران کشور و تجارب بین الملل برای توسعه و به کارگیری فناوری های مورد نیاز منعقد شده است.
نادر قلی ابراهیمی دبیر کارگروه تخصصی توسعه فناوری های آب، خشکسالی فرسایش و محیط زیست معاونت علمی در این مراسم اظهار داشت: این تفاهمنامه با هدف تأمین آب مجتمع مس جان جان امضا می شود. برنامه ای جدید و اقدامی نوآورانه در شرق کشور شروع شده که نوید خوبی را به همراه دارد.
وی با اشاره به اینکه دو راهکار در حوزه آب وجود دارد، افزود: مدیریت مصرف و اجبار مصرف منابع جدید این دو راهکار هستند که با عنایت به شرایط منطقه سیستان استفاده از منابع جدید اولویت است. در این منطقه پیشبینی برای ۱۲ چاه تحقیقاتی انجام شد. ۲ چاه موجود است. کارهای حفر ۳ چاه دیگر هم انجام شده است. تحقیقات برای حفر چاه های دیگر هم انجام شده است.
توسعه اقدامات دانش بنیانی و نوآورانه
همچنین احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان هم بیان نمود: زنجیره های حمایتی خوبی در سطح استان با همکاری معاونت علمی و فناوری و ستاد اجرایی فرمان امام شکل گرفت و با اقدامات دانش بنیانی و نوآورانه فعالیتهای خوبی انجام و منجر به رشد اقتصادی و کاهش بیکاری در استان شد.


منبع:

1400/06/10
11:35:56
0.0 / 5
648
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آزینیک