دعوت فناوران برای افزایش راندمان نانوفیلترکامپوزیتی شیرین سازی گازترش

دعوت فناوران برای افزایش راندمان نانوفیلترکامپوزیتی شیرین سازی گازترش

آزینیک: پنجاه و پنجمین فراخوان صندوق نوآوری و شکوفایی برای «افزایش راندمان نانوفیلترکامپوزیتی بمنظور شیرین سازی گاز ترش» برای رفع نیاز یک شرکت دانش بنیان منتشر گردید.


به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری وشکوفایی، از آنجائیکه منابع عظیم نفت و گاز در کشور وجود دارد، افزایش راندمان پالایشگاه ها از اهمیت خاصی برخوردارست. در پروسه استحصال گاز طبیعی، محصولات جانبی پالایش همچون گاز ترش می توانند خطرآفرین باشند و لازم است با در نظرگرفتن اثرات زیست محیطی نسبت به شیرین سازی آن اقدام نمود.
در این راستا صندوق نوآوری وشکوفایی از گروه های پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راهکار دعوت کرد تا پانزدهم شهریور ماه سال جاری پروپوزال خودرا بوسیله سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال نمایند.
مجری تحقیق باید ابتدا مطالعه جامعی بر پروسه شیرین سازی گاز ترش داشته باشد. همچون راهکارهای پیشنهادی و مورد استفاده در شرکت متقاضی، نانوفیلتر جاذب است که بمنظور بهینه سازی آن، لازم است ترکیبات جاذب so۳، so۲ و co۲ نیز بررسی شوند. سپس باید ترکیبات و روش های شناسایی شده جهت بهینه سازی نتایج حاصل و سنتز نانو فیلتر مورد آزمایش قرار گیرند تا نانو فیلتر سنتز شود.
در گام بعدی، پروسه شیرین سازی با نانو فیلتر باید شبیه سازی و بهینه سازی شود. در نهایت، واحد احیا نانو فیلتر شبیه سازی شده و شرایط عملیاتی شیرین سازی بهینه می شود.
شرکت در فراخوان تحقیقاتی و ارائه پروپوزال در قالب انفرادی، گروهی، شرکتی و سازمانی مجاز است. پروپوزالی که بیشترین تناسب را با الزامات این نیاز تحقیقاتی داشته باشد انتخاب و بعنوان مجری به شرکت دانش بنیان متقاضی معرفی خواهد شد.منبع:

1400/06/04
12:58:58
0.0 / 5
705
تگهای خبر: دانش بنیان , محصولات
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
آزینیک