فعالان حوزه بیوتکنولوژی وارد بورس می شوند

فعالان حوزه بیوتکنولوژی وارد بورس می شوند

آزینیک: دبیر اجرائی چهارمین همایش بین المللی بیوتکنولوژی با اشاره به نقش علوم و فناوری ها به ویژه بیوتکنولوژی و سلول های بنیادی در افزایش درآمدهای غیرنفتی کشور، از ورود فعالان این حوزه به بورس در آینده نزدیک آگاهی داد.


به گزارش آزینیک به نقل از ایرنا، سیروس زینلی عصر دوشنبه در نشست خبری چهارمین همایش بین المللی و دوازدهمین کنگره ملی بیوتکنولوژی که بصورت آنلاین برگزار شد، در سخنانی اظهار نمود: شیوع ویروس کرونا مشقاتی برای کشور بدنبال داشت و فعالان بیوتکنولوژی برای کاهش این رنج ها تلاش گسترده داشته اند.
وی، تولید کیت های PCR و Rapid Tsat را همچون دستاوردهای حوزه بیوتکنولوژی در دوره کرونا نام برد و اشاره کرد: هم اکنون دارویی نیز در حوزه درمان کرونا ساخته ایم که در صورت تایید وزارت بهداشت می توان از این دارو بهره برد.
رییس انجمن بیوتکنوژی همین طور ورود چندین واکسن تولید شده همچون کوو ایران برکت، پاستور، سیناژن و واکسن تولیدی نیروهای مسلح و دانشگاه بقیه الله به مرحله کار آزمایی بالینی را همچون اقدامات باارزش حوزه زیست فناوری دانست.
زینلی در ادامه، نقش علوم و فناوری به ویژه بیوتکنولوژی و سلول های بنیادی را در افزایش درآمدهای غیرنفتی مورد تاکید قرار داد و با اعلان اینکه درصدد وارد کردن فعالان این حوزه به بورس هستیم، اضافه کرد: هم اکنون صنعت زیست فناوری و بیوتکنولوژی در دنیا از ارزش افزوده و گردش مالی بالایی برخوردارست.
وی در ادامه با اشاره به ضایعه درگذشت دکتر بهزاد قره یاضی رئیس سابق پژوهشکده بیوتکنولوژی اشاره کرد: با هدف زنده نگاه داشتن یاد و خاطره و همین طور زحمات باارزش آن مرحوم و همین طور اشاعه بیوتکنولوژی و مهندسی ژنتیک در زمینه کشاورزی، بنیاد پروفسور قره یاضی راه اندازی می شود.
دبیر اجرائی چهارمین همایش بین المللی بیوتکنولوژی با اشاره به وضعیت بیوتکنولوژی در کشور اظهار نمود: ایران با وجود اعمال تحریم های شدید همچون ۵ تا ۶ کشور مطرح در آسیا در حوزه بیوتکنولوژی شمرده می شود.
بر اساس این گزارش، همایش ملی و کنگره بین المللی بیوتکنولوژی که هر دو سال یکبار برگزار می شود، بزرگترین و شناخته شده ترین رخداد کشور در زمینه بیوتکنولوژی است که طی آن، تازه ترین یافته های تحقیقات بیوتکنولوژی با حضور تعدادی از برجسته ترین اساتید و دانشمندان داخلی و خارجی ارائه و بررسی می شود.
به منظور تاکید بر اهمیت زیست فناوری در زمینه امنیت غذایی و تبیین این مهم، دوازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی ایران با شعار «سده ۱۴۰۰: زیست فناوری برای امنیت غذایی و سلامت» برگزار می گردد.
همچنین به روال دوره های گذشته، همزمان با چهارمین همایش بین المللی و دوازدهمین کنگره ملی بیوتکنولوژی ایران، برگزیدگان پنجمین دوره انتخاب چهره موثر بیوتکنولوژی ایران معرفی خواهند شد.
در این همایش چهره های موثر بیوتکنولوژی ایران نیز با دریافت «جایزه دکتر کاظمی آشتیانی» تقدیر می شوند که به یادبود بنیانگذار فقید پژوهشگاه رویان و چهره ماندگار تحقیقات سلول های بنیادی ایران نامگذاری شده است.


منبع:

1400/05/29
14:17:04
0.0 / 5
694
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آزینیک