در گزارش آزینیك عنوان شد؛

مشارکت صندوق نوآوری در ۴۸ طرح فناورانه بوسیله هم سرمایه گذاری

مشارکت صندوق نوآوری در ۴۸ طرح فناورانه بوسیله هم سرمایه گذاری

به گزارش آزینیک رییس صندوق نوآوری و شکوفایی بابیان این که از 3روش با طرحهای فناورانه مشارکت می نماییم، اظهار داشت: تا حالا از 48طرح بواسطه شتابدهنده ها و صندوقهای پژوهش و فناوری در قالب همسرمایه گذاری مشارکت کردیم.علی وحدت در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی از نیمه دوم سال ۱۳۹۷ به بعد، با بهره بردن از ظرفیت تمام نهادهای فعال در زیست بوم نوآوری و روش های تامین مالی نوین و اهرمی سازی منابع، نسبت به شکل دهی و پشتیبانی از نظام تامین مالی نوآوری اقدام نموده است، اظهار داشت: در این دوره بیش از ۱۲، ۶۰۰ میلیارد تومان انواع تسهیلات و خدمات مالی به شرکت های دانش بنیان در سراسر کشور ارائه کردیم.
وحدت با تاکید بر این که سعی شده تا نسبت تسهیلات به سرمایه گذاری صندوق، باوجود نوپا بودن مباحث سرمایه گذاری، متناسب با میانگین جهانی باشد، اظهار داشت: سرمایه گذاری به شدت وابسته به شرایط کلان اقتصادی، ثبات و فضای کسب وکار کشور است. در کشورهای توسعه یافته هم وام همچنان محرک اصلی برای حمایت دولتی شمرده می شود و این نسبت تسهیلات به سرمایه گذاری جسورانه در سازمان کسب و کارهای کوچک آمریکا ۱۲ و این نسبت در بانک توسعه کسب وکار کانادا ۲۵ است.
وی با تاکید بر این که بنا بر این موضوع «هم سرمایه گذاری» را در این صندوق پایه ریزی کردیم، اشاره کرد: در این مدل، طرح ها و ایده های مبتنی بر تکنولوژی و نوآوری از مسیر عاملان مجاز که هم اکنون صندوق های پژوهش و فناوری و شتاب دهنده های دانش بنیان هستند در قالب مشارکت در سود و زیان تامین مالی می شوند.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اضافه کرد: این صندوق طی دو سال قبل بعد از بازبینی و طراحی مدلها، در ۴۸ طرح هم سرمایه گذاری مشارکت داشته است.
وی اضافه کرد: همین طور برمبنای آخرین اطلاعات موجود، صندوق نوآوری با ۱۹ صندوق پژوهش و فناوری بمنظور هم سرمایه گذاری مشارکت داشته است.
وی با اعلان اینکه در طرح «هم سرمایه گذاری» بوسیله صندوق های پژوهش و فناوری نیز توانستیم از خیلی از طرح های فناورانه حمایت هایی بصورت مشارکتی داشته باشیم، اشاره کرد: تا حالا با همکاری ۱۹ صندوق پژوهش و فناوری، ۴۸ طرح مصوب شده که با خط اعتباری معادل ۶۲۵ میلیارد تومانی و در قالب طرح هم سرمایه گذاری با شرکتهای دانش بنیان مشارکت داشته باشیم.
وحدت با اعلان اینکه یکی دیگر از روش های «هم سرمایه گذاری» شتابدهنده ها هستند، اظهار داشت: همین طور بواسطه پشتیبانی از شتابدهنده ها و اختصاص خط اعتباری به آنها، توانستیم طرح هم سرمایه گذاری را اجرائی نماییم.
رئیس صندوق نواوری و شکوفایی با اعلان اینکه با اختصاص خط اعتباری به شتابدهنده ها می توانیم از استارت آپها حمایت داشته باشیم، اظهار داشت: برای این منظور ۵۰۰ میلیون تومان برای هر تیم استارت آپی اختصاص داده ایم.
وی اضافه کرد: هر شتابدهنده می تواند بواسطه این پشتیبانی از حداقل ۸ تیم (با اعتبار ۴ میلیارد تومان) حمایت کند. به ازای هر یک واحد سرمایه گذاری شتاب دهنده ۲ واحد توسط صندوق سرمایه گذاری می شود.
وی با اعلان اینکه حالا صندوق نوآوری و شکوفایی به ۴ شتاب دهنده مجاز متعهد است که تا حالا هم بیش از ۱۲ میلیارد تومان به آنها اعتبار اختصاص داده ایم، عنوان کرد: به مرور شتاب دهنده های دیگر هم به لیست عوامل مجاز اضافه خواهند شد.


منبع:

1400/05/25
14:12:59
0.0 / 5
696
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آزینیک