رئیس پارك علم و فناوری خراسان رضوی مطرح كرد؛

سهم فناوری های نفت و گازی از فروش پارک خراسان رضوی

سهم فناوری های نفت و گازی از فروش پارک خراسان رضوی

به گزارش آزینیک رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی اظهار داشت: بر مبنای آخرین آمار شرکتهای این پارک 1600 میلیارد تومان فروش داشته اند که 60 درصد آن در ارتباط با حوزه نفت، گاز و پتروشیمی بوده است.به گزارش آزینیک به نقل از مهر، امروز مراسم انعقاد موافقت نامه بین پارک علم و فناوری صنعت نفت، پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران، دانشگاه شهید چمران، دانشگاه صنعتی سهند، موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، پارک های علم و فناوری خراسان، سمنان، یزد، خراسان شمالی در محل پارک علم و فناوری صنعت نفت با حضور دکتر آقامحمدی، رییس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری اجرا شد.
دکتر رضا قنبری رییس پارک علم و فناوری خراسان رضوی در این مراسم اظهار داشت: این پارک با قدمت ۱۹ سال توانسته ۵هزار نفر نیروی فعال تحصیل کرده را جذب نماید به طوریکه حالا ۳۵۰ شرکت دانش بنیان در آن مشغول فعالیت هستند.
وی با اعلان اینکه متوسط سنی فعالان در شرکتهای مستقر در پارک خراسان، ۳۰ سال است، بیان کرد: ۱۵۰نفر از این فعالان مدرک دکتری دارند؛ از ین جهت، پارک خراسان، سومین مرکز استان از لحاظ جذب اعضای هیات علمی شمرده می شود.
رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی با اشاره به فروش شرکتهای دانش بنیان مستقر در پارک خراسان اظهار داشت: برمبنای آخرین آمار، شرکتهای این پارک، ۱۶۰۰ میلیارد تومان فروش داشته اند که ۶۰ درصد آن مربوط به حوزه نفت، گاز و پتروشیمی بوده است.
قنبری با اشاره به همکاری پارک خراسان و پارک صنعت نفت اظهار داشت: ما به این همکاری مشترک امیدوار هستیم ؛ برای اینکه این همکاری یک مدل جدید مشارکتی خواهد بود.
رئیس پارک علم و فناوری خراسان اظهار داشت: اصلی ترین کار برای شرکتها توسعه بازار است که ما به تنهایی باید به سراغ متقاضیان برویم؛ اما همکاری پارک خراسان با پارک علم و فناوری صنعت نفت این مشکل شرکتها را رفع می کند.
وی اضافه کرد: ۳ سال گذشته، پارک های علم و فناوری خوزستان، شیراز، بوشهر، تربیت مدرس و خراسان تجمع خوبی در زمینه نفت و گاز داشته اند که منجر به تشکیل کنسرسیومی شده است اما این کنسرسیوم با تعامل و همکاری ما با پارک علم و فناوری صنعت نفت متفاوت می باشد.
قنبری اضافه کرد: ما هیچ احساس رقابتی با پارک ها بخصوص پارک ملی نفت نداریم و بنظر می رسد که در امتداد همکاری با یکدیگر تکمیل تر خواهیم شد.
افزود: پارک علم وفناوری صنعت نفت می تواند در امتداد استفاده از فناوریهای به نتیجه رسیده شرکتها و سرریز فناوری های پارک در زمینه نفت و گاز گام بردارد؛ برای ما ایده آل بود که شرکتهای دانش بنیان در پارک قطر شعبه هایی داشته باشند ؛ پارک صنعت نفت می تواند موجب شود که همکاری خوبی دراین زمینه داشته باشیم و شرکتها شعبه ای در قطر داشته باشند.
به گفته رییس پارک علم وفناوری خراسان، ما در این پارک بخشی را به فعالیت شرکتها در زمینه انرژی اختصاص داده ایم.


منبع:

1400/05/19
00:04:14
0.0 / 5
607
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آزینیک