با حمایت یك صندوق پژوهش و فناوری؛

افتتاح خط تولید دستگاه كنترل پارامترهای گاز طبی اكسیژن

افتتاح خط تولید دستگاه كنترل پارامترهای گاز طبی اكسیژن

به گزارش آزینیک خط تولید دستگاه کنترل، نظارت، اخطار و ثبات پارامترهای گاز طبی اکسیژن بوسیله ی یک شرکت دانش بنیان افتتاح شد.به گزارش آزینیک به نقل از یک صندوق پژوهش و فناوری در حوزه سلامت، فائزه خطیبی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: این شرکت در سال ۱۳۹۹ فعالیت خویش را با هدف طراحی، تولید و توسعه تجهیزات پزشکی شروع کرد.
وی اضافه کرد: ما با تجربه و سابقه ۲۰ ساله در زمینه تجهیزات پزشکی و الکترونیک موفق به ساخت نخستین دستگاه کنترل، نظارت، اخطار و ثبات پارامترهای گاز طبی اکسیژن بیمارستانی شدیم و توانستیم بعد از دریافت مجوزهای لازم از اداره کل تجهیزات پزشکی این محصول را وارد بازار نماییم.
خطیبی اضافه کرد: دستگاه Oxynet یک سیستم کنترل، نظارت، اخطار و ثبات پارامترهای خلوص، فشار و مصرف (فلو) گاز اکسیژن بیمارستانی است که امکان پایش از راه دور مقادیر پر فشار، خلوص و فلوی اکسیژن از راه پیامک و اینترنت را فراهم می آورد. همینطور در هنگام خارج شدن هر یک از دو پارامتر حیاتی از بازه استاندارد تعریف شده، دستگاه پیامک هشداری را به شماره های ثبت شده ارسال می کند.
وی افزود: در زمان خروج فشار و خلوص اکسیژن از بازه تعریف شده، فرمان های کنترلی به خروجی های دستگاه ارسال شده که منجر به باز کردن یا بستن شیرهای پنوماتیک در راه لوله های اصلی و پشتیبان اکسیژن می شود. این محصول در مدیریت مصرف گاز اکسیژن و پیشگیری از افت فشار و خلوص اکسیژن بویژه در شرایط سخت کرونا تأثیر بسزایی داشته است.
خطیبی بازار هدف این محصول را بیمارستان ها معرفی نمود و اظهار داشت: با عنایت به حیاتی بودن گاز اکسیژن و این که در زمان نیاز، اکسیژن از هر دارویی موثرتر و ضروری تر است، پایش پارامترهای این گاز و اقدام فوری در جهت رفع افت های بوجود آمده در فشار و خلوص آن، تمامی بیمارستان ها و به صورت کلی هر مرکزی که به طور متمرکز از گاز اکسیژن با اهداف درمانی استفاده می نماید، بازار هدف دستگاهOXYNET تولیدی این شرکت هستند.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، صادرات این محصول را به کشورهای همسایه از اهداف میان مدت شرکت عنوان نمود.
وی در ارتباط با میزان رقابت و برابری محصول تولیدی شرکت با سایر محصولات بازار اظهار داشت: هم اکنون محصول دیگری که دارای قابلیت های دستگاه OXYNET باشد در بازار کشور وجود ندارد و در صورت شناخته شدن مزایای این دستگاه، با عنایت به بازگشت هزینه خرید دستگاه از محل صرفه جویی بوجود آمده در مصرف اکسیژن در مدت زمان بسیار کوتاه، بازار بسیار خوبی برای آن میتوان متصور بود.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ضمن اشاره به دریافت تسهیلات تولید صنعتی از صندوق پژوهش و فناوری در حوزه سلامت اظهار داشت: دریافت تسهیلات تولید صنعتی از این صندوق در تأمین بخشی از هزینه های فاز تولید صنعتی برای ما کمک کننده بود.


منبع:

1400/05/03
23:13:04
0.0 / 5
580
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آزینیک