آبرسانی بركت به ۴۷۱ روستای دارای تنش آبی در خوزستان

آبرسانی بركت به ۴۷۱ روستای دارای تنش آبی در خوزستان

آزینیک: بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان امام (ره) با امضای تفاهم نامه ای به 471 روستای واقع در مناطق تنش زای آبی و بحرانی استان خوزستان آبرسانی می کند.


به گزارش روز یکشنبه بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان امام(ره)، تفاهم نامه آبرسانی به ۴۷۱ روستای تنش زا در استان با اعتباری بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیاردریال میان این بنیاد و آبفای خوزستان به امضا رسید.
امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت درباره تفاهم نامه آبرسانی به روستاهای تنش زا در استان خوزستان اظهار داشت: بر طبق این تفاهم نامه و در مدت ۹ ماه، به ۴۷۱ روستای واقع در مناطق تنش زا و بحرانی ۱۳ شهرستان این استان آبرسانی می شود.
وی شهرستان های شادگان، اهواز، دشت آزادگان، باوی، حمیدیه، باغملک، رامشیر، شوش، ماهشهر، هویزه، هندیجان و اندیمشک را همچون نقاط هدف این تفاهم نامه ذکر کرد.
مدیرعامل بنیاد برکت ارزش این تفاهم نامه را یک هزار و ۵۰۰ میلیاردریال ذکر کرد و اضافه کرد: تمرکز اصلی تفاهم نامه بر تامین لوله آب است. ضمن اینکه تانکرهای مورد نیاز برای آبرسانی به مناطق دارای تنش آبی نیز از طرف بنیاد برکت تامین خواهد شد.
مدنی اشاره کرد: این تفاهم نامه به صورتی بزرگ ترین تفاهم نامه در رابطه با پروژه های عمرانی در یک استان به شکل متمرکز در زمینه آبرسانی بشمار می رود.
وی درباره دیگر اقدامات بنیاد برکت در زمینه آبرسانی در استان خوزستان گفت: بنیاد قبل از این نیز به میزان ۵۰۰ میلیاردریال در زمینه آبرسانی در خوزستان سرمایه گذاری مستقیم کرده است.
مدنی درباره جزئیات افتتاح پروژه آبرسانی به ۷۰ خانوار روستای چای عوفی در رامشیر نیز بیان کرد: این پروژه شامل ۷ کیلومتر خط انتقال و ۵ کیلومتر شبکه توزیع و تجهیزات الکترومکانیکال است و برای بهره برداری از آن ۳۵ میلیاردریال اعتبار هزینه شده.
مدیرعامل بنیاد برکت به نهضت آبرسانی این بنیاد در کشور اشاره نمود و گفت: تا آخر سال گذشته یک هزار و ۶۷۷ روستا تحت پوشش کارهای آبرسانی بنیاد قرار داشتند که از این تعداد، یک هزار و ۱۱۵ روستا از آب شرب بهره مند شده اند.
وی افزود: بنیاد برکت امسال نیز ۵۰۰ روستای دیگر را بعنوان اهداف جدید آبرسانی در نظر گرفته بود که با امضای تفاهم نامه جدید و تحت پوشش قرار گرفتن ۴۷۱ روستای دیگر در استان خوزستان، مجموع روستاهای هدف آبرسانی بنیاد امسال به ۹۷۱ روستا رسید.منبع:

1400/04/30
11:22:59
0.0 / 5
612
تگهای خبر: سرمایه گذاری
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آزینیک