چین چهار ماهواره به فضا پرتاب كرد

چین چهار ماهواره به فضا پرتاب كرد

آزینیک: شرکت علوم فضایی و فناوری چین امروز - دوشنبه- چهار ماهواره به فضا پرتاب کرد.


به گزارش گروه دانشگاه و آموزش ایرنا از پایگاه اینترنتی ناسا اسپیس فلایت، چهار ماهواره ساعت هشت و ۱۹ دقیقه بامداد امروز به وقت پکن سوار بر موشک «لانگ مارچ ۲ سی» از مرکز پرتاب ماهواره «شیچانگ» در استان سیچوان به فضا پرتاب شدند.
این چهار ماهواره شامل سه ماهواره سنجش از راه دور سری «Yaogan ۳۰» و هم یک ماهواره ارتباطی میکرو بود.
شرکت علوم فضایی و فناوری چین، اعلام نمود: ماهواره های Yaogan ۳۰ وظیفه انجام تشخیص محیطی الکترومغناطیسی و سایر آزمایشات را دارند.
اولین ماهواره های سری Yaogan ۳۰ در سپتامبر ۲۰۱۷ پرتاب شدند. در مجموع ۱۰ گروه از ماهواره های Yaogan ۳۰ به فضا پرتاب شده اند. تمامی این ماهواره ها توسط موشک «لانگ مارچ ۲ سی» پرتاب شده اند.
موشک «لانگ مارچ ۲ سی»، ۴۳ متر طول و ۳.۳۵ متر عرض دارد. این موشک عموما برای استقرار ماهواره ها در مدار نزدیک زمین و مدار خورشید آهنگ استفاده می شود. این پرتاب سومین پرتاب موشک «لانگ مارچ ۲ سی» در سال ۲۰۲۱ به حساب می آید.
این گروه از ماهواره های سری Yaogan ۳۰، نهمین گروه از این ماهواره ها بودند که به صورت سه تایی به فضا پرتاب شدند.
رسانه های چینی ادعا می کنند که صورت فلکی Yaogan برای اهداف علمی است. با این وجود، بیشتر کشورهای دیگر می گویند این ماهواره ها سکوهای اطلاعاتی نظامی هستند که با سیستم نظارت اقیانوس دریایی یا NOSS که توسط نیروی دریایی ایالات متحده استفاده می شود، شباهت دارد.
منبع:

1400/04/29
22:53:36
0.0 / 5
603
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
آزینیک