صادرات رنگ های آنتی باكتریال نانو ایرانی به اروپا

صادرات رنگ های آنتی باكتریال نانو ایرانی به اروپا

یک شرکت نانویی توسعه دهنده رنگ آکریلیک آنتی باکتریال برای مصارف ساختمانی، با راه اندازی خط تولید جدید، فروش ماهانه صدتن از رنگ های نانویی خودرا به یک شرکت آلمانی متعهد شد.


به گزارش روز شنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، یوسف امراللهی مدیرعامل این شرکت نانویی درباب فعالیت صادراتی این شرکت اظهار داشت: رنگ های تولیدی این شرکت با رنگ های آنتی باکتریال نانویی رایج در بازار متفاوت است. در این رنگ ها از نانوورق های کربنی عامل دار استفاده شده است که مساحت سطحی بالایی دارند.
از دیگر مزیت های این نانوورق ها، مقاومت بالای آنها در مقابل اکسید شدن است؛ بدین سبب دوام طولانی تر داشته و عملکرد آنتی باکتریالی آنها در طول زمان حفظ می شود. نتایج بررسی های آزمایشگاهی نشان میدهد این رنگ های نانویی هم خواص آنتی باکتریال دارند و هم می توانند برای ضدعفونی استفاده شوند.
وی بیان کرد: این رنگ ها به سبب اکسید گرافنی که دارند از خواص آنتی باکتریال برخوردار بوده و می توانند عوامل بیماری زا را از بین ببرند؛ بنا بر این برای مراکز بیمارستانی بسیار مناسب هستند.
امراللهی افزود: هم اکنون برای فروش ۱۰۰ تُن رنگ به یک شرکت آلمانی متعهد هستیم و در صورت افزایش تقاضا قابلیت تامین ۵۰۰ تن رنگ در ماه را نیز داریم. تا اختتام تیرماه ۲ خط تولید موازی راه اندازی می نماییم که به افزایش ظرفیت و توان تولید شرکت کمک خواهدنمود.
مدیرعامل این شرکت تصریح کرد: این شرکت علاوه بر رنگ، اکسیدگرافن نیز تولید می کند که به زودی خط تولید این ماده به بهره برداری می رسد که همچون خط تولیدهای برتر تولید اکسیدگرافن در خاورمیانه است که تمام تجهیزات و دستگاه های آن کاملا ایرانی است. فناوری تولید این ماده نیز در قالب پتنت در دفتر ثبت اختراعات آمریکا به ثبت رسیده است.
تجاری سازی کیت تشخیص کرونا در کانادا
وی همین طور از فعالیت این شرکت در بخش تولید کیت تشخیص کرونا آگاهی داد و اظهار داشت: کیت تشخیص کرونا در ۳۰ ثانیه توسط متخصصان این شرکت تولید شده است که فناوری آن نیز در USPTO به ثبت رسیده است. این فناوری هم اکنون با کمک یک شرکت کانادایی درحال طی مراحل گرفتن مجوز در کانادا است تا در این کشور تجاری سازی شود.


1400/04/27
11:36:08
0.0 / 5
757
تگهای خبر: تجاری , فروش , فناوری , متخصص
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آزینیک