معاون صندوق نوآوری خبر داد؛

حمایت بلاعوض صادراتی از دانش بنیان ها

حمایت بلاعوض صادراتی از دانش بنیان ها

به گزارش آزینیک معاون توسعه نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: از آذر ۱۳۹۷ تا کنون بالغ بر ۲۳ میلیارد تومان حمایت بلاعوض برای توسعه صادرات به بیشتر از ۹۰۰ شرکت دانش بنیان عرضه شده است.دکتر سیاوش ملکی فر در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی بسته های خدماتی متنوعی را برای کمک به بین المللی شدن و تقویت صادرات شرکتهای دانش بنیان در برنامه خود داشته و از سال ۹۷ آنها را اجرایی کرده است.
معاون توسعه نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی در مورد عرضه خدمات توانمندسازی به شرکتهای دانش بنیان برای توسعه صادرات اظهار داشت: صندوق نوآوری و شکوفایی در چارچوب خدمات توانمندسازی، ضمن تسهیل فرآیند تجاری سازی و ورود به بازارهای صادراتی به شرکتهای دانش بنیان حمایت بلاعوض اعطا می کند.
وی با اشاره به اینکه بسته خدمات توانمندسازی صادراتی شامل ۶ نوع خدمت در زمینه های مختلف است، اظهار داشت: این خدمات شامل «آموزش و مشاوره»، «دریافت استانداردهای صادراتی»، «حفاظت از دارایی های فکری» (شامل ثبت اختراع، نشان تجاری و طرح صنعتی)، «حضور در نمایشگاه های خارجی (اعم از مستقل و پاویون)»، «اعزام و پذیرش هیئت های تجاری» و «حضور در پایگاه های صادراتی» است.
ملکی فر تصریح کرد: از آذر ۱۳۹۷ تابحال بالغ بر ۲۳ میلیارد تومان حمایت بلاعوض برای توسعه صادرات به بیشتر از ۹۰۰ شرکت دانش بنیان عرضه شده است که منجر به صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان گوناگونی شده است.
به گفته وی، از نظر حوزه های فناوری صادراتی شرکتهای دانش بنیان، مواد شیمیایی با ۱۸۶ میلیون دلار، دارو با ۱۵۲ میلیون دلار، فراورده های معدنی و فلزی با ۹۹ میلیون دلار، فناوری اطلاعات و محتوای دیجیتال با ۵۰ میلیون دلار و مواد پلیمری با ۴۸ میلیون دلار به ترتیب بیشترین صادرات را در سال ۹۸ به خود اختصاص داده اند.


منبع:

1400/04/26
21:29:36
0.0 / 5
513
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آزینیک