كمبود تراشه احیای اقتصاد جهانی را دشوار می كند

كمبود تراشه احیای اقتصاد جهانی را دشوار می كند

بررسی های اداره ملی آمار انگلیس نشان میدهد کمبود جهانی تراشه که به دنبال شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کارخانه ها رخ داد احیای اقتصاد جهانی را تهدید می کند.به گزارش آزینیک به نقل از زد دی نت، اداره مورد اشاره هشدار داده که کمبود تراشه رشد تولید ناخالص داخلی انگلیس را با مشکل مواجه کرده و برای حل این مشکل باید افزایش تولید انواع نیمه هادی برنامه ریزی شود.
بر طبق برآوردهای اداره ملی آمار انگلیس تولید ناخالص داخلی این کشور در ماه می سال ۲۰۲۱ تنها ۰.۸ درصد رشد کرده که بخش عمده این مساله ناشی از محدودیت های مربوط به ویروس کرونا است و این رقم در مقایسه با ماه های قبلی که تولید ناخالص داخلی انگلیس تا ۲.۴ درصد نیز بالا رفته بود، ناچیز است.
اگر چه فاکتورهای مربوط به مسکن و خدمات غذایی در انگلیس تا ۳۷ درصد رشد داشته، اما این رقم در زمینه حمل و نقل تا ۱۶.۵ درصد رشد منفی داشته و علت این مساله کمبود تراشه هایی است که برای تامین برق تجهیزات الکترونیکی شبکه های حمل و نقل در خودرو های مدرن مورد استفاده قرار می گیرند.
پیش از این جامعه تولیدکنندگان و معامله گران محصولات موتوری انگلیس نیز گزارشی را منتشر نموده و اعلام نموده بود خودروسازان در انگلیس در سال ۲۰۲۰ کمتر از نصف سال ۲۰۱۹ که کرونا هنوز همه گیر نشده بود، خودرو ساخته اند. شیوع ویروس کرونا و افزایش دورکاری تقاضا برای خرید انواع کامپیوتر و گوشی را افزایش داده، ولی تولید تراشه و نیمه هادی های مورد نیاز برای تولید این کالاها به سبب تعطیلی کارخانه های سازنده کاهش یافته و معین نیست این مشکل چه زمانی برطرف شود.

1400/04/23
19:27:03
0.0 / 5
737
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آزینیک