معاونت علمی اعلام كرد؛

استفاده از ماسكهای نانویی برای ورزشكاران اعزامی به المپیك

استفاده از ماسكهای نانویی برای ورزشكاران اعزامی به المپیك

پژوهشگران در یک شرکت دانش بنیان از فناوری نانو برای ساخت ماسکهای دوستدار محیط زیست استفاده کردند که مقرر است ورزشکاران اعزامی به المپیک ژاپن از این محصول دانش بنیان بهره مند شوند.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی و فناوری، سیروس زینعلی مدیر عامل شرکت دانش بنیان تولید کننده ماسکهای نانو اظهار داشت: به سبب استفاده از الیاف طبیعی این ماسک بعد از اختتام استفاده سازگار با محیط زیست بوده و قابل بازیافت در طبیعت است. خاصیت بوزدایی، ضد حساسیت و تنفس پذیری بالا، سازگاری بالا با پوست، پوشش مناسب صورت، عدم تجمع دی اکسید کربن حاصل از بازدم در پشت ماسک، عدم جلوگیری از ورود اکسیژن و افت فشار تنفس، حفظ خاصیت آنتی وایرالی ماسک تا صد بار شستشو به سبب استفاده از الیاف فلز نقره خالص نیز از دیگر خواص آنست.
به گفته این فعال فناور، همین طور در کنار این موارد باید به قابلیت کشسانی و انعطاف پذیری بالا، راحت بودن و عدم ایجاد اثر ماسک روی صورت نیز اشاره نمود. همین طور این ماسک به سبب کاهش آلودگی ویروسی می تواند برای افراد مبتلا به کرونا بعنوان محافظی برای کنترل و عدم پخش ویروس فرد مبتلا در محیط شود.
وی همین طور بیان کرد: هم اکنون این نوع از ماسک در کشورهای سوئیس، رژیم اشغالگر قدس، ژاپن، اسپانیا و امریکا تولید می شود و ایران نیز با این محصول با فناوری بالا در جمع آنها قرار گرفت. مزیت برتر این ماسک نسبت به ماسکهای تولید شده در دیگر کشور ها ثبات شستشویی تا صد مرتبه نسبت به سی مرتبه شستشوی دیگر ماسکهای مشابه است. همین طور قیمت یک دهم تولید شده محصول توسط متخصصان ایرانی در داخل کشور را نیز باید در نظر گرفت.
زینعلی با اعلان اینکه این محصول می تواند با حمایت های دولتی برای گرفتن مجوز ها و تاییدیه های خارجی ارزآوری و اشتغال زایی مناسبی برای کشور داشته باشد، اظهار داشت: اکنون این ماسک در شرکتها جهت استفاده پرسنل مورد استقبال قرار گرفته است و موجب کاهش هزینه های ماسکهای یکبار مصرف و کاهش آلودگی محیط زیست می شود. همین طور گرفتن گواهی دانش بنیان تولیدی نوع ۱ مربوط به محصولات با فناوری بالا از دیگر مجوزات این محصول است.
وی اظهار داشت: مقرر است برای ورزشکاران و کاروان اعزامی ایران به المپیک ژاپن نیز از این ماسک استفاده گردد.


منبع:

1400/04/23
11:39:48
0.0 / 5
760
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آزینیک