تولید میگوی بیشتر با توسعه فناوری های آب

تولید میگوی بیشتر با توسعه فناوری های آب

به گزارش آزینیک ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری اعلام نمود که طرحی در جهت تولید میگوی بیشتر با استفاده از فناوری در حال اجرا می باشد.


به گزارش روز دوشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تولید میگو با کمک فناوری های مدرن، در کشور توسعه می یابد. در همین راستا، روش های مدرن و فناورانه تولید متراکم آبزیان (سخت پوستان) توسعه می یابد. در این روشها به علت تحت کنترل بودن شرایط تولید، ریسک بروز بیماری به حداقل می رسد.
در این روش به علت تحت کنترل بودن شرایط تولید، ریسک بروز بیماری به حداقل می رسد و تعویض آب هم کاسته می شود بنابراین میزان آلودگی محیط زیست کمتر می شود.
در این مدل، دفعیات میگو همراه با غذای خورده نشده توسط باکتری های موجود مصرف می شود و تولید فلاک می کند، فلاک های ساخته شده توسط میگو بعنوان غذا مصرف می شوند و این کار بهبود ضریب تبدیل غذایی را به دنبال دارد.
اجرای این طرح مزایایی چون «بومی سازی و تجاری سازی روش بیوفلاک در تولید متراکم میگو»، «توسعه فناوری و تجاری سازی مزارع هوشمند پرورش میگو»، «توسعه کسب و کار پرورش میگو به صورت گلخانه ای در مناطق کم برخوردار»، «ترویج کسب و کارهای عرضه آبزیان به صورت تازه»، «توسعه شرکتهای مشاوره ای برای آموزش و راه اندازی سیستم بیوفلاک» و «توسعه شرکت ها و تولید کنندگان تجهیزات و ملزومات آبزی پروری» به دنبال دارد.


1400/04/22
20:19:03
0.0 / 5
793
تگهای خبر: آموزش , تجاری , فناوری , هوشمند
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آزینیک